• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-11690-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

شورای شهر کرج 50 میلیون تومان برای حمایت از فعالیت ارتش در استان اختصاص داد

اعضای شورای اسلامی شهر کرج لایحه حمایت از کتاب فروشی‌های سطح شهر را به منظور چکش کاری و بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی ارجاع دادند تا این کمیسیون نظر تخصصی را پیرامون آن ارائه کند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز یه نقل از شورای شهر کرج، یکی از لوایحی که در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج مطرح شد، انسجام بخشی و تاکید بر کتاب فروشی‌های سطح شهر بود که اعضاء ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون آن و با هدف شفافیت بیشتر خواستار ارجاع آن به کمیسیون فرهنگی شدند تا پس از اعلام نظر صریح این کمیسیون، لایحه بار دیگر در صحن علنی مطرح و به رای گیری گذاشته شود.

 یکی از دغدغه‌های نمایندگان مردم سرنوشت تلخی بود که دکه‌های مطبوعاتی سطح شهر به مرور زمان به آن دچار شده و در آنها انواع تنقلات و سیگار و غیره عرضه می‌شود و آنچه مجالی برای عرضه ندارد مطبوعات و محصولات فرهنگی و آموزشی است و اعضاء شورای اسلامی شهر کرج خواستار تضمین‌هایی بودند که لایحه به حمایت صِرف از کتاب فروشی‌های فعال بپردازد و همچنین تعهدات فراتر از حدود قانونی برای مدیریت شهری این کلانشهر ایجاد نکند.

 نمایندگان مردم همچنین مبلغ 50 میلیون تومان برای حمایت از فعالیت‌های ارتش در سطح البرز اختصاص دادند، اعضاء با لایحه دیگری که خواستار تخصیص زمین به متراژ حدود دو هزار مترمربع برای ارائه خدمات رایگان درمانی در شهرک کوثر بود، رای منفی دادند و بر مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کردند.

نمایندگان مردم در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج همچنین به بررسی مصوبات کمیسیون‌های برنامه و بودجه و فرهنگی پرداختند و همچنین ایرادات فرمانداری به برخی لوایح ارسالی به هیئت تطبیق را نیز مورد بحث و بررسی بیشتر قرار دادند.

یادآور می‌شود با توجه به تعطیلات عید فطر، جلسه علنی هفته آینده شورای اسلامی شهر کرج به جای روز یکشنبه بعدازظهر روز دوشنبه از ساعت ۳ تا ۵ ونیم برگزار خواهد شد.

مضاف اینکه با توجه به لایحه محرمانه ارسالی از شهرداری کرج در تاریخ اول خرداد به صحن علنی شورا، امروز   رای گیری شد که این جلسه به صورت غیر علنی برگزار شود که رای نیاورد ولی محمد نبیونی با بیان اینکه از اختیارات خود استفاده می‌کنم و جلسه را به صورت غیر علنی ادامه می‌دهیم از   اصحاب رسانه و سایرین خواست جلسه را ترک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: