• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-393-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نماینده کرج: یا خوارزمی را به البرز بدهند یا دانشگاه دیگری تأسیس کنند

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با انتقاد از اینکه دانشگاه خوارزمی در حال حاضر به صورت مجزا و در دو ساختمان عریض و طویل در تهران و کرج اداره می‌شود؛ گفت: چنین مسئله‌ای قابل درک نیست و مدیریت این مجموعه باید به صورت یکپارچه و در یکی از دو شهر باشد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، به نقل از خانه ملت، محمدجواد کولیوند با انتقاد از بلاتکلیفی مدیریت دانشگاه خوارزمی، عنوان کرد: متأسفانه این دانشگاه دولتی به صورت جزیره‌ای اداره می‌شود و بخشی از آن در استان تهران و بخشی دیگر در استان البرز است که این مسئله ناهماهنگی‌های بسیاری را ایجاد کرده است و ضرورت دارد با انتقال کامل دانشگاه به یکی از دو شهر تهران یا کرج یا این دانشگاه متعلق به استان البرز شود و یا در استان البرز دانشگاه دولتی البرز راه اندازی شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر مدیریت این دانشگاه بیش از یک سال و نیم است که دچار بلاتکلیفی بوده و دانشگاه بدون رئیس اداره می‌شود؛ اعضای هیأت علمی این دانشگاه نیز با گرفتاری‌های متعددی مواجه شدند و برنامه خود را نمی‌دانند.

وی با انتقاد مجدد از اینکه دانشگاه خوارزمی در حال حاضر به صورت مجزا و در دو ساختمان عریض و طویل در تهران و کرج اداره می‌شود؛ افزود: چنین مسئله‌ای قابل درک نیست و مدیریت این مجموعه باید به صورت یکپارچه و در یکی از دو شهر باشد.

کولیوند با بیان اینکه اعضای هیأت علمی رغبتی برای فعالیت در استان البرز حاضر ندارند، ادامه داد: این مسئله موجب پایین آمدن سطح علمی دانشگاه شده است و این دانشگاه دولتی را با هزینه‌های متعددی که در آن صورت می‌گیرد، عملا بدون بازدهی کرده است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از مشکلات دانشگاه را عدم حرف شنوی کادر دانشگاه در قبال مدیریت جدید که به صورت سرپرست در دانشگاه گمارده شده است؛ دانست و بر تعیین تکلیف مدیریت یکپارچه این دانشگاه و تعیین رئیس برای آن از سوی وزیر علوم تأکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
El
1397/4/5  10:32:44
یعنی واقعا شما کار مهمتری تو مملکت ندارید ؟ واسه خوشامد شهرتون یه عده دانشجو رو بدبخت کنید؟! مدیریت دانشگاه خوارزمی خیلی هم خوبه الان اصلا نیازی به تفکیک یا انتقال نیست.... این همه دانشگاه پردیس دارن تو سهرهای دیگه ... شما سعی کنید مشکلات واقعیو حل کنید...
مهدی
1397/4/5  10:29:05
انقدر ساده ؟
تکلیف اون دانشجوهایی که دانشگاه خوارزمی تهران درس خوندن و از فردا دانشگاهشون شده البرز چی میشه؟ همه رتبه ها و زحماتشون هدر میره....