• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-494-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تشرف جوان بهائی به مکتب تشیع در شهرجدید هشتگرد

جوان بهائی ساکن شهرستان ساوجبلاغ در دیدار با امام جمعه شهر جدید هشتگرد، ضمن برائت از فرقه ضاله بهائیت به مکتب تشیع روی آورد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه البرز، امام جمعه شهر جدید هشتگرد در این مراسم گفت: دین اسلام آخرین و کاملترین دین است و در روز قیامت هم دین اسلام مورد قبول است؛ حال توفیق حاصل شده برای شما تا با یک اراده درونی آماده تشرف و انتخاب مسیر صحیح زندگی گردید.

حجت الاسلام والمسلمین محمد خدیری  با تاکید بر رسیدن به تعالی معنوی خطاب به این جوان رهیافته گفت: شناخت خدا دلت را آرام می‌سازد و روحت را از پاکی لبریز می‌کند؛ گرویدن به اسلام مثل این است که خداوند یک ریسمانی را می‌فرستد تا یک سری از افراد به آن چنگ زنند و به تجلی و تعالی معنوی و روحی برسند.

امام جمعه شهر جدید هشتگرد  در این رابطه با بیان اینکه  مبانی اسلام یکی از عواملی است که برای  غیر مسلمانان ایجاد جاذبه می‌کند گفت: یعنی آنها با تحقیق و مطالعه، اسلام را بررسی می‌کنند و می‌بینندکه  دین  اسلام چه ویژگی‌ها و جذابیت‌های بالایی دارد و به خاطر این جاذبه‌ها است که به سمت دین اسلام روی می‌آورند؛ این یک عامل مهمی است که درگفتار و کردار افراد که به سمت اسلام آمده‌اند دیده می‌شود.

وی با اشاره برمباحث اخلاقی دین اسلام گفت: در اسلام، نظام عقیدتی ما بر پایه برهان عقلی و منطقی استوار است؛ در کتاب‌های فلسفه و کلام به این امر اشاره شده است؛ در اسلام ما یک بخشی با عنوان اخلاقیات داریم که روابط انسان‌ها را با یکدیگر، رابطه انسان با خدا و رابطه انسان با سایر موجودات را بیان می‌کند؛ اینها محورهای مباحث اخلاقی دین اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین  خدیری  با اشاره به  لزوم اهتمام به دستورات مذهبی در زندگی روزمره، خطاب به این جوان تازه رهیافته، اظهار کرد: با مراجعه به کتب معتبر شیعی باید در راستای فراگیری اصول دینی اهتمام ویژه داشته باشید تا بتوانید در این مسیر قدم‌های محکمی بردارید.

گرایش موج گسترده‌ای  از جوانان فرقه ضاله بهائیت به دین اسلام در استان البرز

این  جوان تازه مسلمان شده نیز در این دیدار اظهار کرد: با تحقیق از تعدادی از افراد مسلمان شده در دین اسلام و تغییراتی  از قبیل امید و نشاط را که  در زندگی آنها  دیدم شروع به تحقیق در دین اسلام را نمودم  و این امر باعث شد تا تلاش خودم را برای رسیدن به این مرحله یعنی تشرف به دین اسلام داشته باشم.

این رهیافته در ادامه افزود : شاید برای پذیرش اسلام مشکلات و مسائل زیادی بر سر راهم بود ولی اسلام حلاوت و شیرینی‌ای دارد که هر کسی طعم آن را بچشد این مشکلات برایش آسان می‌شودکه من نیز از لحظه تصمیم‌گیری این شرینی را احساس کردم.

موضوع تشرف به دین اسلام از فرقه ضاله بهائیت موضوعی است که مدتی محافل این فرقه را با نگرانی روشن شدن ذهن جوانان بهائی  روبرو کرده است؛ عده‌ای از اعضای این  تشکیلات  باطل که کارهای انحرافی این فرقه خسته شده و به دنبال راهی برای رسیدن به کمال هستند؛ باعث شده تا در استان البرز گرایش به دین اسلام بیشتر شود.

وی در پایان افزود: افرادی هم در این فرقه با مشکلات فراون در حال زندگی هستند ویک نوع زندان اجباری را تحمل می‌کنند و پیاده نظام افرادی سودجو که خود را مدیران این فرقه می‌دانند شده‌اند تا جایی که این افراد در رفاه کامل و خوشی با فرزندانشان در حال زندگی هستند و افراد دیگر در این فرقه را پله‌ای برای رسیدن به تفریحات خود کرده‌اند.

در پایان این دیدار یک جلد کلام الله مجید توسط  حجت الاسلام والمسلمین محمد خدیری به جوان تازه مسلمان شده  اهدا شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: