• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-1495-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سرانه ورزشی البرز فقط 38 سانتیمتر مربع است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در تلاش هستیم یک سالن اختصاصی به ورزشکاران رشته‌های نابینایان اختصاص دهیم تا بخشی از نیاز فضای تمرین آنها حل شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز محمد علی نجفی در نشست اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی گلبال بانوان نابینا و کم بینا اعزامی به مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا که امروز شنبه نهم تیر ماه در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد؛ اظهار کرد: مدال آوری نابینایان در رشته‌های مختلف ورزشی باعث اهتزاز پرچم ایران در جهان می‌شود و هیچ افتخاری بالاتر از  این نیست.

وی ادامه داد: روشندلان نور چشم جامعه هستند و مسئولان باید با تمام توان برای حمایت از آنها گام بردارند.

وی افزود: در تلاش هستیم یک سالن اختصاصی به ورزشکاران رشته‌های نابینایان اختصاص دهیم تا بخشی از نیاز فضای تمرین آنها حل شود.

وی ابراز کرد: ورزشکاران نابینا به امکانات و زیرساخت‌های ویژه‌ای نیاز دارند و باید مسئولان دست به دست هم دهند تا مشولات آنها مرتفع شود.

در بخش دیگری از  این جلسه مدیرکل ورزش و جوانان البرز با اشاره به تلاش برای تخصیص سالنی برای تمرین ورزشکاران نابینای استان گفت: تلاش می‌کنیم تا یک ماه آینده سالنی برای این ورزشکاران اختصاص داده شود.

وی ابراز کرد: متاسفانه سرانه ورزشی در البرز ۳۸ سانتیمترمربع است و این نشان می‌دهد هم ورزشکاران عادی و هم معلول با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی اضافه کرد: علی‌رغم همه محدودیت‌ها امسال یک زمین چمن مصنوعی برای نابینایان در استان به بهره‌برداری رسیده است.

غفرانی اظهار کرد: برای تمرین رشته‌های بدنسازی و وزنه‌برداری نابینایان از سالن‌های بخش خصوصی سانس گرفته شده تا این افراد به راحتی بتوانند ورزش حرفه‌ای خود را ادامه دهند.

وی گفت: از آنجایی که ورزشکاران معلول و به ویژه نابینایان به امکانات ویژه‌ای نیاز دارند با توجه به محدودیت‌های اعتباری و زیرساختی تامین نیازهای آنها به راحتی امکان پذیر نیست ولی اداره کل ورزش و جوانان با تمام توان برای ایجاد بستر مناسب برای ادامه ورزش حرفه‌ای ورزشکاران این حوزه اقدام می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: