• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-694-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

از سوي معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهي البرز؛

چهاردهمين دوره اردوهای «ایران مرزپرگهر» در دانشگاه‌های البرز آغاز شد

چهاردهمين دوره طرح ملی «ایران مرزپرگهر» همزمان با سراسر کشور، ويژه دانشجويان دانشگاه‌هاي استان البرز از سوي معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهي واحد البرز در اين استان برگزار مي‌شود.


به گزارش ایسنا منطقه البرز، احمدرضا فيروزي، معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي البرز با اعلام اين خبر گفت: چهاردهمین دوره طرح ملی «ایران مرز پرگهر» همزمان با معاونت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی سراسر کشور در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز ویژه دانشگاهیان و نخبگان دانشگاهی برگزار می‌شود.


  وی افزود: این طرح به منظور آشنایی دانشجويان با مواریث فرهنگی و تمدنی، پروژه‌های ملی و توانمندی های صنعتی، اقتصادی، علمی - آموزشی و زیربنایی کشور برگزار خواهد شد.


فیروزی گفت: هدف طرح ملي ایران مرزپرگهر فقط بازديد صرف از مقصد مورد نظر نيست؛ بلكه دانش افزايي و تقویت روحیه خودباوری و تحقق شعار «ما می توانیم » از اهداف ديگر اين طرح است.


وی با بيان اينكه طرح ملي ايران مرز پرگهر گامي است براي تعامل پويا و سازنده ميان صنعت و دانشگاه، افزود: در طراحی و اجرای این اردوها تلاش شده است تا بازديدهاي علمي دانشجويان متناسب با رشته‌هاي تخصصي شركت كنندگان و گروه‌هاي مخاطب طرح مورد نظر قرار گيرد تا دانشجويان ضمن آشنايي با  الگوهاي موفق داخلي با فرآيندها و مسائل صنعتي و نيازهاي موجود در صنايع كشور و نيازهاي جامعه آشنا شوند.


فیروزی يادآور شد: بازدید از مراکز علمی- فناوری، صنایع فرهنگی، تاسیسات فنی، پژوهشگاه‌های کاربردی، شركت‌های خصوصی دانش بنیان ملی و موفق و .... از جمله مقاصد علمی اولویت دار طرح ملی ایران مرز پرگهر است .


وی ادامه داد: این طرح ملی در قالب برگزاری اردوهای علمی فرهنگی از فروردين ماه 1397 آغاز و تا پایان اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد یافت .


فیروزی افزود: نخستين بازديد اين دوره از بازديدها روزهاي دوشنبه و سه شنبه 11 و 12 تيرماه با بازديد از موزه عكاسخانه و موزه فرش تهران با همراهي دانشجويان رشته عكاسي آغاز خواهد شد. همچنين دانشجویان و استادان علاقه‌مند به شرکت در این اردوها می‌توانند به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز واقع در طبقه همکف ساختمان اداری دانشگاه خوارزمی مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با   شماره   02634505151 تماس حاصل نمایند.


معاون فرهنگی جهادانشگاهی البرز در پایان یادآور شد : شرکت کنندگان در اردوهای طرح ملی «ایران، مرز پرگهر» می‌توانند در مسابقات خاطره‌نویسی، گزارش علمی، عکس و فيلم كوتاه مرتبط با مقصد مورد بازديد به منظور توصیف بازدید مراکز صنعتی، مجموعه‌های تاریخی و باستانی شرکت کنند و آثار خود را به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان تحویل دهند تا پس از داوری و اعلام رای داوران در آیین اختتامیه این طرح از نفرات برتر این مسابقات قدردانی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: