• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-794-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بهره‌مندی ۷ هزار دانش‌آموز مددجو از اردوهای کمیته امداد البرز

معاون فرهنگی کمیته امداد البرز گفت: هفت   هزار دانش‌آموز مددجو از ۱۱ استان کشور در برنامه‌های فرهنگی و تفریحی اردوهای تابستانی کمیته امداد البرز شرکت می‌کنند.

حسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: امسال رقمی حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای برگزاری اردوهای دانش آموزان سایر استان‌های کشور در اردوگاه امام علی (ع )استان و همچنین اعزام دانش‌آموزان البرزی به اردوگاه‌های زیارتی و تفریحی استان‌های خراسان رضوی، قم، کرمانشاه و همدان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این اردوهای تابستانی افزود: ارتقاء سطح آگاهی‌ها و بنیه تربیتی دانش آموزان تحت حمایت این نهاد و همچنین تقویت روحیه این مددجویان به منظور آمادگی بهتر برای آغاز سال تحصیلی جدید ازجمله اهداف مهم برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی است.

این مسئول ابراز کرد: امسال هفت هزار دانش‌آموز مددجو از ۱۱ استان کشور در برنامه‌های فرهنگی و تفریحی اردوهای تابستانی کمیته امداد البرز شرکت می‌کنند.

رجبی با تأکید بر اینکه تمامی هزینه‌های برگزاری اردوها شامل ایاب و ذهاب، اسکان و پذیرایی برای دانش آموزان تحت حمایت این نهاد رایگان است گفت: در سال ۹۷ دو هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان‌های مازندران، اصفهان، مرکزی، خوزستان، تهران، قم، قزوین و زنجان در برنامه‌های تفریحی و تربیتی، کلاس‌های فرهنگی و هنری و رقابت‌های ورزشی مجتمع فرهنگی تربیتی امام علی علیه‌السلام استان البرز شرکت می‌کنند.

 معاون فرهنگی کمیته امداد البرز با اعلام اینکه ۵۰ درصد از بودجه تخصیص داده‌شده به برگزاری اردوهای دانش‌آموزی از محل صدقات پرداختی مردم و خیران تأمین می‌شود افزود: همه‌ساله اردوهای بلندمدت و کوتاه مدت این نهاد در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در طول فصل تابستان برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: هم‌اکنون در استان البرز بیش از ۳۲ هزار مددجو شامل زنان سرپرست خانوار، سالمندان، مردان بیمار و از کارافتاده، دانشجویان و دانش‌آموزان در استان البرز تحت حمایت کمیته امداد هستند و از برنامه‌های متنوع فرهنگی این نهاد با توجه به شرایط سنی استفاده می‌کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: