• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1093-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

فرصت ایران برای صدور سرم‌های مارگزیدگی به کشورهای همسایه

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تولید سرم‌های درمانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نهادینه شده است؛ گفت: تولیدات این موسسه نیاز کشور را تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر حسین وطن پور در حاشیه بازدید از ساختمان جدید فرمولاسیون و تصفیه سرم‌های درمانی موسسه رازی گفت: این موسسه به واسطه وجود متخصصان زبده و با تجربه و برخورداری از تکنولوژی‌های مناسب تولید، مجموعه‌ای فوق العاده است که از سال‌های دور در کشورمان فعالیت داشته و امروز نیز فعالیت‌های خود را توسعه داده است.

وی افزود: نگاه وزارت بهداشت به این موسسه به عنوان موسسه‌ای پویا است که این توانایی را دارد  پلت فرم شرکت‌های دانش بنیان و حامی R&D در این شرکت‌ها باشد و با همکاری بخش خصوصی به تولید واکسن‌های مورد نیاز کشور بپردازد.

دکتر وطن پور گفت: این سایت از پروژه‌هایی است که وزارت بهداشت در چند سال اخیر مجدانه پیگیر بهره برداری از آن است تا در GMP مورد تایید سازمان غذا و دارو، محصولات مختلف سرم‌های درمانی در این خط تولید و به بازار عرضه شود.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت افزود: در بازدید امروز، نحوه انتقال تولید از سایت قدیم به سایت جدید ارزیابی شد و امیدواریم این مرکز با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، به زودی تولیدکننده برتر کشور در سرم‌های درمانی( مارگزیدگی، عقرب زدگی) باشد.

وی با ابراز امیدواری برای بهره‌برداری هر چه سریعتر این سایت تصریح کرد: تولید سرم‌های درمانی در موسسه رازی نهادینه شده و نیاز کشور را تامین می‌کند بنابراین باید شرکت‌های علاقه مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه را به سایر حوزه‌ها هدایت کرده تا از اتلاف انرژی و سرمایه‌های کشور جلوگیری کنیم.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به توانمندی موسسه رازی برای صادرات سرم‌های درمانی یادآور شد: افزایش تعداد جانوران سمی در پی افزایش دما و خشکسالی، افراد بیشتری را در معرض خطر گزش جانوران سمی قرار می‌دهد و این فرصتی مناسب برای موسسه رازی است تا محصولات خود را به کشورهای منطقه مانند عراق، افغانستان و پاکستان صادر کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: