• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1294-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مسیر تکامل بشری بدون مطالعه طی نمی‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز گفت: توسعه و پیشرفت جامعه بدون نهادینه کردن فرهنگ مطالعه امکانپذیر نیست .

احمد علی هراتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: بررسی تاریخ و پیشینه این سرزمین نشان می‌دهد ایرانیان برای کتاب و کتابخوانی اهمیت ویژه‌ای قائل بوده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت کتابخوانی در فرهنگ دینی ما    ادامه داد: بعد از اسلام نیز این اهمیت به قوت خود باقی ماند به طوری که معجزه آخرین پیامبر بشریت نیز کتاب است.

وی افزود: بدون شک رشد و توسعه همه جانبه کشورها از دل مطالعه می‌گذرد و با نگاه اجمالی می‌توان دریافت در جوامعی که کتاب جایگاه ویژه‌ای دارد وضعیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی مردم بهتر از سایرکشورهایی است که سرانه مطالعه پایینی دارند.

این مسئول توضیح داد: بدیهی است در مسیر کتابخوان کردن مردم کتابخانه‌ها به عنوان پاتوق‌های فرهنگی می‌توانند نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز ابراز کرد: کتابدوستان با مراجعه به کتابخانه‌ها می‌توانند به راحتی به منابع متنوع و به روز دسترسی داشته باشند و بدون پرداخت هزینه هفته‌ای چند کتاب مطالعه کنند.

هراتی اظهار کرد: ما به عنوان مسئولین وظیفه داریم در ایجاد زیرساخت‌های مطالعه از جمله ساخت کتابخانه در مناطق مختلف استان اقدام کنند تا همه کتابدوستان بتوانند به راحتی به منابع مطالعه دسترسی داشته باشند.

وی گفت: بدون شک دستیابی به اهداف پیش بینی شده برای درونی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه بدون همکاری کتابداران و دیگر مسئولان استان ممکن نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: