• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2591-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

خطر تعطیلی برخی از واحدهای تولید آرد البرز

رییس انجمن آرد البرز گفت: برخی از واحدهای تولید آرد استان به دلیل زیاندهی در آستانه تعطیلی قرار دارند.

محمدرضا طلایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر 19 واحد تولید آرد در استان وجود دارد که همگی آنها به بهترین تکنولوژی و آزمایشگاه‌ها مطابق با استاندارد های تعیین شده مجهز هستند.

وی ادامه داد: صاحبان بسیاری از این واحدها با مشکل تامین هزینه مواجه هستند و برخی از آنها نیز به دلیل زیاندهی در آستانه تعطیلی قرار دارند.

وی افزود: این واحدها برای افزایش قیمت به مجوز دولت نیاز دارند ولی از سال 93 تا کنون نه از افزایش قیمت خبری بوده نه از افزایش دستمزد.

این مسئول توضیح داد: کارخانه‌های آرد استان به دلیل فعالیتی که دارند همیشه سودآور بوده اند ولی متاسفانه در حال حاضر کار به جایی رسیده که بسیاری از آنها زیانده شده‌اند.

طلایی اظهار کرد: در شرایط فعلی که واحدهای قدیمی هم برای حیات با مشکل مواجه هستند برای ایجاد واحدهای جدید در استان موافقت اصولی صادر می‌شود و این جای تعجب دارد.

رییس انجمن آرد البرز گفت: صدور این موافقت‌های اصولی اغلب بدون بررسی و در هاله‌ای از ابهام قرار دارد به همین دلیل تقاضا داریم مسئولان با دقت بیشتری در این خصوص عمل کنند.

وی اظهار کرد: بدون اغراق می‌توان گفت همین 19 واحد تولید آرد استان اگر به خوبی حمایت شوند می‌توانند آرد بسیاری از نانوایی‌های کشور را تامین کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: