• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-497-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رفع قطعی 17 ساعته آب در شهر جدید هشتگرد

استاندار البرز گفت: مشکل تامین آب شهرجدید هشتگرد که گاهی تا ۱۷ ساعت قطعی آب را متحمل می‌شدند؛ با بهره‌برداری از تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد حل شد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح فاز یک تصفیه خانه اضطراری آب شرب شهر جدید هشتگرد که پنجشنبه 14 تیرماه با حضور قائم مقام وزیر نیرو  برگزار شد با اشاره به شرایط خاص کشور و انتظارات و مطالبات مردم افزود: حضور و دغدغه‌مندی مسئولان از بدو انقلاب تاکنون، باعث شده که مردم همواره از خدمتگزاران خود انتظار و توقع داشته باشند.

وی به اقدامات و برنامه‌های خوبی که در شهرستان ساوجبلاغ صورت گرفته اشاره کرد و ادامه داد: در تمامی بخش‌های ساوجبلاغ طرح‌ها و برنامه‌های بسیاری پیگیری شده و اعتبارات ملی بسیاری نیز به این سو روانه شده است.

نجفی با بیان اینکه مسئولان در سایه همراهی مردم برنامه‌ها و اهداف دولت پیش می‌رود گفت: برخلاف تعاملات موجود، تنگناهایی وجود دارد که نیازمند حضور پررنگ مسئولان در کنار مردم و شنیدن دغدغه‌های آنها است.

وی افزود: ما بعنوان خدمتگزاران مردم، باید در مجامع عمومی و ملاقات‌های مردمی حضور موثر و فعال داشته باشیم.

استاندار البرز با بیان اینکه مشکل کمبود آب شرب مهمترین درخواست مردم بخصوص در حوزه ساوجبلاغ است اضافه کرد: بر این اساس اهتمام ویژه‌ای برای تامین آب شرب شهرجدید هشتگرد صورت گرفته است.

وی گفت: در شرایط کنونی عده‌ای با سیاه نمایی درصدد کاهش ارزش‌های خدماتی که مسئولان به مردم ارائه می‌دهند؛ بر خواهند آمد.

نجفی با اشاره به اقداماتی که در خصوص تسریع پروژه ادامه بزرگراه همت صورت گرفته افزود: تامین نقدینگی بسیار سخت است و برای رفع مشکل معارضان جلسات و دیدارهای بسیاری انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون برای برون رفت از مشکلات نیازمند صرفه جویی هستیم و مسئولان باید الگوی مردم در این راستا باشند.

استاندار البرز با بیان اینکه ما در شرایط جنگ اقتصادی تمام عیار با آمریکا و متحدانش هستیم گفت: در این جنگ فرصتی برای اصلاح الگوهای اشتباه مصرف داریم که باید مغتنم بدانیم.

وی افزود: تمام زمان و توان ما باید در خدمت مردم باشد.

گفتنی است تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد پنج میلیون متر مکعب از آب طالقان سهمیه دریافت کرده و حجم آن ۱۵۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود؛ اکنون با بهره برداری از فاز یک آن تصفیه ۵۰ لیتر بر ثانیه محقق می‌شود.

اعتبار این پروژه 22 میلیارد تومان که ۱۰ میلیارد تومان از سوی شرکت آب منطقه‌ای البرز  و ۱۲ میلیارد تومان نیز از سوی شرکت آبفا البرز تامین شده است.

با افتتاح این فاز از تصفیه خانه مشکل آب شرب ۳ هزار و ۵۰۰ مشترک حل خواهد شد؛ فاز ۲ این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه ۱۰۰ لیتر بر ثانیه نیز طی چهار ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: