• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2891-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معاون وزیر کار خبر داد:

کاهش ۴۵۰۰ تنی صادرات فرش ایران طی ۱۰ سال اخیر


معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغالی که از طریق پرداخت وام ایجاد شود پایدار نیست بنابراین اینکه دور هم جمع شویم و در مورد وام صحبت کنیم اشکال دارد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، عسیی منصوری در جلسه کارگروه اشتغال استان البرز با اشاره به وضعیت اشتغال روستایی و فراگیر کشور گفت: همه ما در این حوزه در یک کشتی هستیم و اینکه تقصیرها را به گردن یک دستگاه بیندازیم مساله را حل نمی‌کند.

منصوری افزود: ما باید در حوزه اشتغال روستایی و فراگیر گلوگاه‌ها را شناسایی و مشکلات آن را حل کنیم.

وی از اصلاح برخی دستورالعمل‌ها برای پرداخت وام در این حوزه خبر داد و گفت: مشکل دیگر برخوردهای سلیقه‌ای منطقه‌ای، شهرستانی و روستایی است.

این مسئول ادامه داد: بخش قابل توجهی از طرح‌های تایید نشده یا معطل شده مربوط به افرادی است که چک برگشتی و اقساط معوق دارند و یا ضمانت مناسب در اختیار ندارند.

وی افزود: در مورد اینکه گفته می‌شود محل اجرای پروژه وثیقه شود چنین نیست و خواهش من این است چنین خط قرمزهایی تعریف نشود.

منصوری ادامه داد: یکی از مشکلات روستاییان در دریافت وام عدم دسترسی آنان به وام است که باید این دسترسی از طریق دستگاه‌ها ایجاد شود.

این معاون وزیر کار افزود: اینکه بانک‌ها و موسسات مالی پول را نگه دارند غیر قانونی است و ما در این زمینه شکایت می‌کنیم.

منصوری در ادامه با اشاره به وضعیت فرش کشور تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته صادرات فرش ما از پنج هزار تن به ۵۰۰ تن کاهش یافته است چون ما قاعده بازار جهانی فرش را رعایت نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه پرداخت وام در این حوزه هم منجر به اشتغال و صادرات نشده افزود: اگر در حوزه فرش وامی پرداخت می‌شود باید پیوست بازار آن نیز ارائه شود.

منصوری در پایان اعلام کرد: پرداخت وام به تنهایی اشتغال ایجاد نمی‌کند و اشتغال ایجاد شده با وام پایدار نیست بنابراین اینکه جمع شویم و در مورد وام صحبت کنیم اشکال دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: