• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6690-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تبخیر آب سد کرج و طالقان بحرانی نیست

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز گفت: علی‌رغم کاهش 20 درصدی حجم سد طالقان به نسبت سال گذشته، اما در شرایط فعلی می‌توان وضعیت این سد را به نسبت سایر سدهای کشور خوب توصیف کرد.

داوود نجفیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: به صورت طبیعی با افزایش دما، مصرف آب نیز افزایش می‌یابد اما بخشی از این افزایش مصرف جنبه روانی دارد.

نجفیان افزود: افزایش مصرف پس از افزایش دما هم در بخش خانگی و هم در بخش کشاورزی وجود دارد؛ در بخش کشاورزی این افزایش بیشتر به علت افزایش دفعات آبیاری رخ می‌دهد.

وی در خصوص وضعیت ذخایر آب استان در این شرایط نیز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بالادست و مدیریت مناسب مخزن، سد کرج تقریبا پر است.

این مسئول افزود: ذخیره سد طالقان در مقایسه با سال گذشته  20 درصد کاهش داشته است اما با توجه به 340 میلیون مترمکعب ذخیره‌ای که دارد می‌توان وضعیت این سد را به نسبت سایر سدهای کشور خوب توصیف کرد.

نجفیان در مورد افزایش دما و نقش تبخیر در کاهش ذخایر دو سد کرج و طالقان گفت: با افزایش هر درجه دمای هوا، تبخیر نیز افزایش پیدا می‌کند اما در حال حاضر تبخیر آب سدهای استان زیاد نیست و در وضعیتی عادی قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: