• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-192-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

توضیحات کولیوند درباره اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان:

استانداران بازنشسته‌ از کار کنار می‌روند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص روند اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: اصلاحیه این قانون بلافاصله پس از تایید شورای نگهبان و چاپ در روزنامه رسمی باید اجرا و مسئولانی که مشمول آن می‌شوند باید از کار کنار بروند.

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را اصلاح و محدودیت‌های جدیدی را در این قانون اعمال کردند .

کولیوند افزود: این طرح که با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید؛ تنها اجازه به کارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.

وی ادامه داد: در این اصلاحیه به کارگیری بازنشستگان در وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفاً در وزارتخانه مذکور مجاز است.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا خاطرنشان کرد: این استثنا برای جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا نیز در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص چگونگی روند اجرای این قانون اعلام کرد: پس از طرح در شورای نگهبان و در صورت تأیید و سپس چاپ در روزنامه رسمی، بلافاصله باید اجرا شود و تمام بازنشتگان باید از کار کنار بروند.

گفتنی است براساس این اصلاحیه 17 استاندار، 80 معاون استاندار و 1200 مدیر دولتی مشمول این قانون می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: