• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-393-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رئیس جهاد دانشگاهی البرز:

جهاد دانشگاهی می‌تواند محور ارتباط بین صنعت و دانشگاه باشد

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: جهاد دانشگاهی با نیروهای متعهد، متخصص و خودباوری که دارد توانسته کارهای بزرگی انجام دهد و از این نظر به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، دکتر سیدعلی اکبر هاشمی‌راد در حاشیه بازدید رئیس اتاق بازرگانی البرز از جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به خاستگاه فرهنگی این نهاد گفت: جهاد دانشگاهی جزو معدود ارگان‌هایی است که توانسته با خودباوری زمینه‌های علمی-آموزشی خود را در بستر فرهنگ شکل دهد.

هاشمی‌راد از سابقه پنج ساله فعالیت جهاد دانشگاهی البرز گفت و تصریح کرد: ما در این پنج سال علی‌رغم همه کاستی‌ها در تعاملی خوب با نهادهای مختلف توانسته‌ایم کمک‌های مشورتی و آموزشی مناسبی را در استان ارائه کنیم.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با نیروهای متعهد، متخصص و خودباوری که دارد توانسته کارهای بزرگی انجام دهد و از این نظر به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

این مسئول در ادامه به تلاش جهاد دانشگاهی البرز برای راه‌اندازی شرکت تعاونی فارغ‌التحصیلان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به وجود مرکز نوآوری‌های گرافیک در صدد هستیم این تعاونی را تا پایان سال جاری راه‌اندازی و ورود دانش‌آموختگان به عرصه بازار و اشتغال را تسریع کنیم.

هاشمی‌راد به پتانسیل بالای جهاد دانشگاهی البرز در حوزه علوم انسانی اشاره و اعلام کرد: با توجه به همین پتانسیل بود که طرح‌های ملی چون پیمایش خانواده و بررسی ویژگی‌ شخصیت اجتماعی زندانیان بر عهده جهاد گذاشته شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس نیز امیدواریم امسال بتوانیم پژوهشکده علوم انسانی را راه‌اندازی کنیم و به مرجع علوم انسانی را استان تبدیل شویم.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز از توانمندی جهاد دانشگاهی در حوزه آموزشی نیز گفت و تصریح کرد: با توجه به ماهیت فرهنگی جهاد دانشگاهی، در این حوزه نیز از پتانسیل بالایی برخوردار هستیم.

وی در ادامه با تلاش جهاد دانشگاهی برای ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی با برگزاری اردوهایی در قالب «ایران مرز پر گهر» سعی کرده دانشجویان را با محیط صنعت آشنا کند.

هاشمی‌راد ادامه داد: مشاوره‌هایی که در حوزه تجاری‌سازی اشتغال داده شده نیز توانسته راهگشا باشد به طوری که این همکاری با کمیته امداد به خوبی پیش رفته است.

وی از توانمندی جهاد دانشگاهی برای فعالیت در حوزه‌های ترویجی نیز گفت و اظهار کرد: ما امیدوار هستیم جهاد دانشگاهی به عنوان واسط بین صنعت و دانشگاه بتواند به یک الگو تبدیل شود؛ این الگو با حضور نهادهایی چون اتاق بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی و ... می‌تواند ثمر بخش باشد.

وی با تاکید بر اهمیت حضور اساتید دانشگاه در میدان عمل تصریح کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند به عنوان یک واسطه در این رابطه تسهیلگری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: