• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-593-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جهاد دانشگاهی تعهد و تخصص را با هم دارد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند به بازوی تخصص دستگاه‌های استان تبدیل شود.

مریم اسماعیلی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی جزء مجموعه‌های ارزشمند کشور محسوب می‌شود چون دو موضوع تعهد و تخصص را به طور همزمان دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی کشور که تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده، جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی درون‌زا می‌تواند در هموار سازی این مسیر نقش به سزایی ایفا کند.

وی با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در استان افزود: هر چند جهاد دانشگاهی البرز در مقایسه با جهاد دانشگاهی بسیاری از استان‌ها قدمت کمتری دارد ولی در همین مدت کوتاه توانسته طرح‌های زیادی را اجرایی کند و عملکرد مناسبی داشته است.

این مسئول توضیح داد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری البرز در قالب همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی تدوین سند ارتقای زنان و خانواده استان را به عهده گرفته است.

اسماعیلی فرد ابراز کرد: بدون شک تدوین این سند باعث ایجاد هم افزایی و وفاق در مسیر برنامه‌ریزی‌های کلان و استراتژیک در حوزه زنان و خانواده خواهد شد.

وی افزود: بدون شک تدوین این سند تنها برای زنان و بانوان مفید نخواهد بود و از اثرات آن کل استان منتفع می‌شود.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری البرز در ادامه با اشاره به ضرورت استفاده دستگاه‌های مختلف از توان جهاد دانشگاهی استان‌گفت: بدون شک در دنیای امروز هیچ نهاد و دستگاهی بدون استفاده از مشورت مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی نمی‌تواند اهداف خود را محقق سازد.

وی اضافه کرد: بدون مشورت اتخاذ سیاست‌های درست، اجرا و ارزیابی آنها وجود ندارد به همین دلیل مدیران دستگاه‌های مختلف استان باید به جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی تاثیرگذار اعتماد کنند و از توان، تجربه و تخصص این مجموعه برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند بازوی تخصصی مناسبی برای دستگاه‌های استان باشد به همین دلیل مدیران باید به این مجموعه نگاه ویژه‌ای داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: