• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-592-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امام جمعه کرج:

هزینه ایستادگی در برابر آمریکا کمتر از تسلیم است

امام جمعه کرج گفت: کسی منکر این نیست که استکبار برای اقتصاد ما مشکلاتی ایجاد کرده است اما این مشکلات با تکیه بر توان داخلی قابل رفع است؛ رئیس جمهور باید تیم اقتصادی خود را ترمیم کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 12 مرداد کرج به فرارسیدن روز خبرنگار اشاره و خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید اعتماد مخاطبان را جلب کنند  و اخبار دقیق منعکس کنند؛ انتقادات این قشر هم باید سازنده و امیدبخش باشد.

حسینی همدانی از وضعیت این روزهای اقتصادی کشور گفت و تصریح کرد: با اینکه هنوز تحریم‌ها شروع نشده اما عده‌ای به جریان‌سازی در این خصوص پرداخته‌اند که باید در قبال این هوشیار باشیم.

وی به اعلام آمادگی ترامپ برای مذاکره با ایران اشاره کرد و افزود: این سخن برای ایجاد اختلاف میان مردم و مسئولان است؛ باید بدانیم که هزینه تسلیم شدن در برابر قدرت‌طلبان بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آنان است؛ بنابراین نباید در برابر آمریکا ضعف نشان دهیم.

امام جمعه کرج در ادامه از بزرگنمایی تجمعات در شهرهای کوچک برای سراسری کردن آن گفت و اعلام کرد: گاهی عکس‌هایی دروغ از این تجمعات منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم وارد این بازی‌ها نمی‌شوند افزود: دو قطبی سازی جامعه باعث آسیب و ضرر است مثلا گفته می‌شود که درآمدهای ایران در سوریه هزینه می‌شود یا اینکه اقتصاد از هم پاشیده و اوضاع کشور از دست خارج شده؛ همه اینها برای ایجاد بی اعتمادی میان مردم و مسئولان است.

حسینی همدانی اضافه کرد: کسی منکر این نیست که استکبار برای اقتصاد ما مشکلاتی ایجاد کرده است اما این مشکلات با تکیه بر توان داخلی قابل رفع است؛ رئیس جمهور باید تیم اقتصادی خود را ترمیم کند.

خطیب جمعه کرج با انتقاد از عملکرد رئیس جمهور در ایجاد دانسته و یا ندانسته نارضایتی در جامعه گفت: مردم انتظار دارند وقتی یک مسئول نمی‌تواند از عهده وظایف خود بر آید بی معطلی کنار گذاشته شود.

وی از عملکرد قوه قضاییه نیز انتقاد کرد و اعلام کرد: حکم کسانی که کشور را وابسته کرده‌اند چیست؟ حکم مفسدین سیاسی باید اجرا شود.

وی در خصوص عملکرد مجلس نیز تصریح کرد: برخی از نمایندگان در راستای مطالبات مردم حرکت نمی‌کنند؛ مجلس باید از وزرا سوال کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: