• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دامداران ساوجبلاغی رغبت کار ندارند

دهیار روستای ورده در شهرستان ساوجبلاغ یکی از مشکلات این روستا را سرعت پایین اینترنت عنوان و اعلام کرد: گازرسانی نیز فقط به بخشی از روستا انجام شده است.

سیده زهرا میرحبیبی در گفت‌ و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: روستای ورده یکی از روستاهای هدف گردشگری واقع در  شمال استان البرز است؛ این روستا دارای ۶۰ خانوار ثابت و مقبره امام‌زاده عبدالقهار، فرزند امام موسی کاظم(ع)، در این روستا واقع شده است .

دهیار روستای ورده افزود:  باتوجه به وجود امام‌زاده عبدالقهار(ع) و این‌که روستای ورده بافت سنتی خود را حفظ کرده؛ از روستاهای تاریخی، زیارتی_سیاحتی محسوب می‌شود و  تردد زائران در ایام تعطیل زیاد است؛ اما به علت نبود میدانی برای دور زدن و عدم وجود پارکینگ مناسب، ترافیک سنگینی در ایام تعطیل در محدوده روستا ایجاد می‌شود .

میرحبیبی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ورده این است که طرح‌ هادی در روستا خیلی محدود بسته شده و بسیاری از خانه‌ها در اطراف باغ‌ها، خارج از محدوده بافت روستایی قرار گرفته‌اند  و خدمات آب و برق به‌ آن‌ها تعلق نگرفته است .

وی بیان داشت: وجود دو معدن سنگ سبز در روستا نیز باعث افزایش میزان تردد و آلودگی صوتی شده است.

میرحبیبی ادامه داد: آب  مصرفی روستا از چشمه تامین می‌شود و گاز رسانی تنها در بخشی از روستا صورت گرفته است؛ سرعت اینترنت  نیز در روستا بسیار ضعیف است.

وی افزود: نبود خانه بهداشت در داخل روستا هم از مشکلات اساسی است و نزدیک‌ترین خانه بهداشت به روستا هفت کیلومتر فاصله دارد.

وی در ادمه با بیان اینکه  شغل غالب مردم روستا دام‌پروری و باغداری است گفت: اما از آنجاکه مراتع در اختیار منابع طبیعی است و دام‌پرواران تنها از اوایل اردیبهشت تا نیمه خرداد، می‌توانند به چرای دام در مراتع بپردازند؛ از تعداد افرادی که مشغول به دام‌پروری‌اند، کاسته شده است.

وی با یادآوری این‌که روستای ورده به عنوان یک مرکز گردشگری شناخته شده است؛ گفت: در صورت همکاری مسئولین؛ این روستا توانایی و ظرفیت این را دارد که خدمات بهتر و بیشتری را برای مسافران و گردشگران،آن‌گونه که شایسته است، ارائه دهد.

وی در پایان متذکر شد: البته گردشگران باید میراث طبیعت را سالم نگاه‌دارند و با نریختن زباله‌هایشان در طبیعت، اجازه دهند چرخه طبیعت روند سالم و طبیعی خود را طی کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: