• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-693-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

در بازدید سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری البرز از جهاد دانشگاهی مطرح شد:

جهاد دانشگاهی می‌تواند بازوی اجرایی دستگاه‌ها باشد

رییس جهاد دانشگاهی البرز گفت: طبق برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی، جهاد البرز باید تا پایان سال 1400 به قطب و مرجع علوم انسانی در استان تبدیل شود و بتواند در حوزه آسیب‌های اجتماعی راهکارهای خوبی را رقم بزند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، سید علی اکبر هاشمی راد در جلسه بازدید سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان از جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی البرز در سال 92 با ادغام واحد خوارزمی و هنر با سه    معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به برخی اقدامات معاونت فرهنگی ادامه داد: در این سال‌ها معاونت فرهنگی اقدامات خود را در داخل و خارج از دانشگاه‌های استان به خصوص دانشگاه خوارزمی و علوم پزشکی پیگیری می‌کند.

وی افزود: برگزاری همایش ملی نقش سبک زندگی در اقتصاد مقاومتی، اتاق فکر راهکارهای عملیاتی شدن ایده‌های خوب در جامعه، جشنواره‌های فرهنگی و ملی ویژه دانشجویان، برنامه‌های مربوط به فرهنگ‌سازی در اقتصاد دانش‌بنیان، برگزاری مناظرات دانشجویی در سطح استان، برگزاری جشنواره بهار و سلسله نشست‌های تخصصی فرهنگ دانشگاهی از جمله این اقدامات صورت گرفته است.

وی توضیح داد: معاونت فرهنگی به جز اقدامات مذکور دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا را زیر مجموعه خود دارد و از طریق آنها نقش بسزایی در اطلاع رسانی و انتشار اخبار به موقع و تاثیرگذار ایفا می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز ادامه داد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نیز یکی دیگر از مراکزی است که در حوزه معاونت فرهنگی و در استان البرز مشغول به فعالیت است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فعالیت‌های معاونت آموزشی جهاد استان اشاره کرد و گفت این معاونت عمده فعالیت خود را در دو حوزه آموزش‌های کوتاه مدت و آموزش‌های تخصصی کارکنان دولت و همچنین آموزش‌های بلند مدت پیگیری می‌کند.

 رئیس جهاد دانشگاهی البرز افزود: در آموزش‌ کارکنان دولت، با مجوزی که از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور داریم کار خود را پیگیری می‌کنیم و حوزه دوم را در قالب مرکز علمی کاربردی    با 1300 دانشجو و برگزاری دوره‌های کاربردی کوتاه مدت در زمینه‌های مختلف پیگیری می‌کنیم.

این مسئول همچنین به فعالیت‌های معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اشاره کرد و افزود: این معاونت تمام فعالیت‌های خود را در سه گروه آسیب‌های اجتماعی، علوم شناختی و مطالعات شهری پیگیری می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: گروه آسیب‌های اجتماعی ،طرح ملی پیمایش خانواده و بررسی ویژگی‌های شخصیت اجتماعی و دینداری زندانیان کشور را در دست اجرا دارد که طرح اول تقریباً در مرحله پایانی است.

هاشمی راد به فعالیت‌های گروه علوم شناختی اشاره کرد و گفت: تمرکز این گروه در حوزه روانشناسی است و بر این مبنا طرح‌هایی همچون تعیین میزان شادکامی مردم البرز را در دستور کار دارد .

وی به گروه مطالعات شهری اشاره و خاطرنشان کرد: با داشتن این سه گروه، طبق برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی، جهاد البرز باید تا پایان سال 1400 به قطب و مرجع علوم انسانی در استان تبدیل شود و بتواند در حوزه آسیب‌های اجتماعی راهکارهای خوبی را رقم بزند .

  هاشمی راد ابراز کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است و اصول کار خود را بر مبنای تحقق اهداف نظام پایه ریزی کرده و در طول چند دهه فعالیت خود نقش به سزایی در تحقق اهداف پیش بینی شده نظام داشته است.

وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان از طی پنج سال گذشته در زمینه اشتغالزایی نیز به خوبی عمل کرده و تعداد بیمه شدگان این نهاد از 75 نفر به 113 نفر رسیده است.

وی در بخش نهایی صحبت‌های خود به نقش جهاد دانشگاهی در استان اشاره کرد و گفت: این نهاد می‌تواند بازوی اجرایی و قابل اعتماد دستگاه‌های مختلف در اجرای طرح‌های پژوهشی، علمی واجتماعی باشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: