• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-893-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رئیس موسسه رازی:

برای تأمین واکسن در شرایط پیش رو دغدغه داریم

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی گفت: حل مشکلات و چالش‌های موسسه رازی در راستای حفظ منافع ملی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، دکتر علی اسحاقی در نشست هم اندیشی با اعضای گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم که در محل موسسه رازی برگزار شد؛ اظهار کرد: موسسه رازی ظرفیت‌های فراوانی برای تولید و تحقیقات کاربردی دارد که می‌تواند علاوه بر تامین نیازهای کشور در زمینه واکسن و فرآورده‌های بیولوژیک، از خروج ارز نیز جلوگیری کند اما فرسودگی تجهیزات و ساختمان‌ها مانع اصلی تحقق این مهم است.

وی افزود: گرچه تجهیزات قدیمی و نیاز مبرم ساختمان‌ها به بازسازی و نوسازی، رشد و توسعه موسسه را با مشکل مواجه کرده اما تولید در این مجموعه ادامه دارد و این کار بزرگی است که با همت عالی تک تک همکاران ما در موسسه رازی انجام می‌شود.

رئیس موسسه رازی با بیان اینکه به رغم مشکلات متعدد اما طبق برنامه‌ای هماهنگ با سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلی برای تامین واکسن نداریم و نخواهیم داشت؛ تاکید کرد: ما برای امروز دغدغه ای نداریم زیرا اقدامات لازم انجام شده و به لطف خدا واکسن به میزان مورد نیاز در دسترس است اما دغدغه اصلی ما پیش بینی شرایط آینده و ایجاد آمادگی برای مقابله با آن شرایط است.

دکتر اسحاقی گفت: موسسه رازی از دیرباز جایگاهی برجسته نه تنها در کشور که در منطقه و دنیا داشته و از قدیمی ترین مجموعه‌های واکسن ساز دنیا است اما متاسفانه با بی مهری از سوی تصمیم گیران روبه رو بوده و ظرفیت‌های واقعی آن مغفول مانده است.

  وی با بیان اینکه احیای جایگاه واقعی موسسه رازی مستلزم حمایت مقامات ارشد کشور است؛ تصریح کرد: امروز بیش از هر چیز به تغییر رویکرد مسئولان و نهادهای تصمیم گیر و تاثیرگذار کشورمان نیازمندیم تا اهمیت و ضرورت حفظ موسسه رازی را به درستی درک کنند .

  رئیس موسسه رازی کمک به حل چالش‌های این مجموعه را در راستای حفظ منافع ملی عنوان کرد و افزود: دست همه عزیزانی را که برای حفظ سرمایه‌های کشور و تامین سلامتی مردم تلاش می‌کنند به گرمی می‌فشاریم و با وجود تنگناهای موجود اما با عزمی راسخ به راهمان ادامه می‌دهیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: