• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3091-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

70 میلیارد تومان بدهند از هشتگرد به طالقان می‌رسیم

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی البرز با اشاره به کاهش اعتبارات پروژه‌های عمرانی کشور، توضیح داد: تاکنون ۲۲ میلیارد تومان به پروژه هشتگرد-طالقان تخصیص یافته و امیدواریم باقی مانده منابع که حدود ۷۰ میلیارد تومان است نیز هر چه سریعتر تخصیص یابد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی اصغر کاظمی پیش از ظهر امروز یکشنبه (14مرداد) در حاشیه بازدید از محور هشتگرد - طالقان، اظهار کرد: احداث مسیر طالقان - هشتگرد به عنوان یکی از جدی ترین مطالبات البرزی‌ها از سال ۹۵در حال اجرا است.

وی ادامه داد: بدون شک تکمیل این پروژه نقش بسزایی در به فعلیت رسیدن جاذبه‌های گردشگری منطقه طالقان دارد.

کاظمی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته برای این پروژه گفت:  سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سه قطعه در حال انجام است که قطعه اول آن حدود ۱۹ کیلومتر است.

وی ادامه داد: طول تونل که در قطعه دو قرار گرفته یک کیلومتر است که با احتساب دو راه دسترسی حدود پنج کیلومتر می‌شود.

مدیر ساخت و توسعه راه های استان البرز گفت: قطعه سوم پروژه هشتگرد - طالقان نیز از شهر جدید هشتگرد آغاز شده و به سمت قسمت خروجی قطعه دو امتداد می‌یابد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با تکمیل این مسیر حدود ۳۵ کیلومتر ارتباط طالقان به مرکز استان کوتاه‌تر می‌شود و زمان سفر نیز حدود یک ساعت کاهش می‌یابد.

وی در ادامه به وضعیت پیشرفت این پروژه اشاره کرد و افزود: پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه طی سال گذشته بدون احتساب تونل، حدود ۳۵ درصد بوده که این میزان از سال گذشته تاکنون به ۷۵ درصد  رسیده است.

وی گفت: پیشرفت فیزیکی راه هشتگرد - طالقان با احتساب تونل حدود ۵۵ درصد است‌.

کاظمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به کاهش اعتبارات پروژه‌های عمرانی کشور، توضیح داد: تاکنون ۲۲ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص یافته و امیدواریم باقی مانده منابع که حدود ۷۰ میلیارد تومان است نیز هر چه سریعتر تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه تونل این پروژه حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد؛ اظهار کرد: قطعات اول تا سوم نیز حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.

کاظمی با اشاره به زمانبندی سال جاری برای این پروژه، تاکید کرد: بدون احتساب تونل، در نظر داریم مسیر این پروژه را تکمیل کنیم.

وی همچنین گفت: تکمیل تونل این پروژه در برنامه‌ای ۲۴ ماهه قرار دارد که در صورت تامین منابع مالی آن، زودتر از موعد به اتمام می‌رسد.

کاظمی با اشاره به تقاضای سفر به طالقان، گفت: پیش بینی می شود که در سال اول بهره برداری روزانه ۱۵ هزار وسیله نقلیه از این مسیر عبور کند‌.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: