• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4090-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

افزایش ۵۰ درصدی سوانح منجر به مرگ در البرز

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در  البرز طی  چهار ماهه اول امسال  تعداد تلفات سوانح افزایش داشته ابراز کرد:  آمار سوانح منجر به مرگ در کشور ۵ درصد افزایش یافته است اما این آمار  در استان البرز حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز ، مهرداد تقی زاده بهجتی امروز دوشنبه ۱۵ مرداد ماه در نشست کمیسیون ایمنی و سوانح استان البرز اظهار کرد:  یکی از اهداف  کمیسیون ایمنی و سوانح پایش سوانح و تلفات استان‌ها است.

 وی ادامه داد: در استان‌هایی که افزایش سوانح داشته باشند؛ مدیران مربوطه باید پاسخ دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه در  البرز طی  چهار ماهه اول امسال  تعداد تلفات سوانح افزایش داشته ابراز کرد:  آمار سوانح منجر به مرگ در کشور ۵ درصد افزایش یافته است اما این آمار  در استان البرز حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بود.

وی توضیح داد: مسئولان مربوطه باید در کمیته کشوری حضور یابند و آمار و توضیحات خود را در این رابطه ارائه کنند.

تقی زاده بهجتی با بیان اینکه باید در راستای کاهش آمار تصادفات منجر به مرگ ترافیکی و غیره ترافیکی اقدام شود، خاطرنشان کرد: آمار تصادفات غیر ترافیکی در استان البرز به قدری پایین است که می‌توان آن را با آمار ترافیکی ادغام کرد.

به گفته وی در بخش سوانح جاده ای تاکنون آمار تلفات مورد نظر بوده است اما حالا آمار مجروحین نیز مورد توجه و بررسی قرار می گیرد و باید نسبت به کاهش سوانح منجر به مجروحیت نیز اقدام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان‌ها باید مطالبات خود را ارائه کنند و در راستای تحقق آن پیگیری داشته باشند، تصریح کرد: اگر کشوری توانسته در کاهش آمار تلفات اقدام کند، حتما هزینه‌های خوبی در آن حوزه تخصیص داده شده است.

وی همچنین بر لزوم پایش راه‌ها و محورهای استانی است.

وی گفت: البرز یکی از استان‌های عبوری است که تعداد زیادی از خودرو ها از آن عبور می‌کند؛ این استان به مشاور ترافیکی احتیاج دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید هدفگذاری‌های خود را بر روی صفر شدن آمار مجروحیت و تلفات گذاریم.

تقی زاده با بیان اینکه بسیاری از مدیران با کمبود وقت مواجه هستند، گفت: لازم نیست که مدیران در همه جلسات حضور یابند، می‌شود که نمایندگان خود را در جلسات بفرستند اما کارشان نتیجه بخش باشد.

وی عنوان کرد: در کمیسیون سوانح به دنبال نتایج هستیم نه تعداد جلسات، کار باید به طور جدی انجام شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه در خصوص خرید و نصب دوربین‌های کنترل سرعت، گفت: تعداد زیادی از دوربین‌های استان‌ها خراب است اما پایش تصویری از اهمیت بالایی برخوردار است به همین منظور پیشنهاد می‌شود که دوربین‌های کنترل ترافیک را به پیمانکاران بخش خصوصی بسپاریم.

وی بیان کرد: برخی استان‌ها اعلام می‌کنند که حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد دوربین‌های کنترل ترافیک راه‌ها خراب هستند.

وی افزود: در جاده‌ها نیز این مشکل وجود دارد که با ارائه این سیستم به بخش خصوصی می‌شود شاهد کاهش آمار تصادفات بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: