• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3991-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

رنو 450 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در ایران را رها کرد و رفت

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت توسط ایران نیز گفت: این محال است چون اگر بنا باشد که ما نفت نفروشیم هیچ کس دیگر هم نباید در منطقه نفت بفروشد؛ بنابراین ما قادر هستیم از عبور حتی یک لیتر نفت از تنگه هرمز و دریای سرخ جلوگیری کنیم؛ البته ما نمی‌خواهیم ثبات منطقه از بین برود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، عزیز اکبریان در جلسه شورای اداری استان البرز که امروز شنبه 20 مرداد در استانداری البرز برگزار شد گفت: کشور این روزها در شرایط حساسی قرار دارد و آمریکایی‌ها با تحریم‌های ناجوانمردانه و یکجانبه خود فشار سختی را بر سیستم بانک‌های دنیا، شرکت‌های نفتی و خودروسازی وارد می‌کنند تا با ما مراوده نداشته باشند.

اکبریان به مشکلات ایجاد شده در صنعت خودروسازی کشور اشاره و اعلام کرد: برخی مواقع نبود یک قطعه باعث می‌شود یک خودرو به مدت شش ماه در پارکینگ بماند.

وی خاطرنشان کرد: از روزی که بحث بازگشت تحریم‌ها آغاز شده شرکت‌های خودروسازی چون پژو و رنو از ایران رفته‌اند؛ به عنوان مثال رنو که 450 میلیون دلار در سایپا سرمایه‌گذاری داشته است اعلام کرده که دیگر نمی‌خواهد با ایران همکاری کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته شرکت‌های خارجی به ما نیاز دارند و شاید حداکثر یکسال طول بکشد تا مجدداً بالانس شویم و این نوسانات شش ماه ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در خصوص طرح آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت توسط ایران نیز گفت: این محال است چون اگر بنا باشد که ما نفت نفروشیم هیچ کس دیگر هم نباید در منطقه نفت بفروشد؛ بنابراین ما قادر هستیم از عبور حتی یک لیتر نفت از تنگه هرمز و دریای سرخ جلوگیری کنیم؛ البته ما نمی‌خواهیم ثبات منطقه از بین برود.

اکبریان در ادامه به وضعیت اقتصادی در داخل به خصوص بحث احتکار اشاره و اعلام کرد: ما در واردات روغن مشکلی نداریم اما متاسفانه بحث احتکار وجود دارد؛ یا مثلا در زمینه میلگرد طبق آمار موجود در شش ماه اول سال 96 حدود 600 هزار تن میلگرد به کشور وارد شد اما امسال در سه ماه و نیم اول این میزان میلگرد وارد شده که با توجه به رکود در ساخت و ساز بحث احتکار مطرح می‌شود.

وی افزود: دشمن امسال بنا دارد هم در بحث اقتصادی به ما فشار وارد کند و هم در زمینه امنیتی بنابراین خواهش می‌کنم در موضوع احتکار تلاش زیادی انجام شود.

اکبریان با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن اختلافات جناحی خاطرنشان کرد: اگر در کشور اتفاقی رخ دهد دیگر چپ و راست نمی‌شناسد.

وی با اشاره به اشاره به تصمیم دولت برای ارائه ارز 4200 تومانی اعلام کرد: اگرچه این تصمیم اشتباه بود اما دیگر نباید این اشتباه را کش دهیم؛ باید سعی کنیم در مشورت با هم یک سیاست جدید برای وضعیت پیش رو ترسیم کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: