• سه شنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-297-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

قفل اراضی کوثر پس از 5 سال گشوده شد

یکی از مالکین زمین‌های کوثر ساوجبلاغ از حل مشکل این اراضی خبر داد و گفت: این اراضی پس از20 سال از واگذاری برای ساخت مسکن، در سال 92  ملی اعلام شده بود تا اینکه بعد از پنج سال پیگیری مداوم مالکین این رأی نقض شد.

بیگ‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: اراضی کوثر ساوجبلاغ در سال 71 برای ساخت خانه به کارکنان بنیادشهید واگذار شد؛ این اراضی که تعداد آن به 1400 قطعه می‌رسید در طول این مدت چند بار به فروش رفت تا در نهایت در سال 92 ملی اعلام و در سال 94 به شهرداری هشتگرد اعلام شد که مجوزی برای ساخت و ساز در این اراضی نباید صادر شود.

وی ادامه داد: از زمان اعلام ملی شدن این اراضی و عدم صدور مجوز برای ساخت و ساز، مشکل ما آغاز و افراد زیادی از جمله کسانی که سال‌ها قبل زمین خود را فروخته بودند درگیر این مشکل شدند.

این مالک خاطرنشان کرد: از آن زمان تاکنون به همراه جمعی از مالکین این موضوع را پیگیری کردیم تا در نهایت روز گذشته با حضور مسئولین استان به اتفاق تصمیم به آزادسازی اراضی گرفته شد.

وی افزود: در ادامه طی هفته جاری هیئت نظارت در خصوص اراضی کوثر تشکیل و مالکین می‌توانند پس از طی مراحل قانونی برای کسب مجوز ساخت به شهرداری مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: