• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3490-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مکان‌یابی کارخانه آسفالت آزادبر مغایر مصوبه شورای عالی امنیت ملی است+تصاویر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به صدور مجوز برای ساخت یک کارخانه آسفالت در روستای آزادبر گفت: مکان‌یابی این کارخانه در حریم کیفی سرشاخه رودخانه کرج قرار داشته و مغایر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص حفاظت از رودخانه کرج است.

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، در خصوص صدور مجوز برای ساخت یک کارخانه آسفالت در روستای آزادبر که در مسیر جاده چالوس قرار دارد گفت: مجوز احداث این کارخانه از طرف صنعت معدن صادر شده و محیط زیست هیچگونه مجوزی برای آن صادر نکرده است.

حکیمی افزود: محل احداث این کارخانه در حریم کیفی سرشاخه رودخانه کرج قرار گرفته و این مغایر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای حفاظت از رودخانه کرج است و تا وقتی در این حریم قرار داشته باشد مجوزی از طرف محیط زیست برای آن صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد: این کارخانه برای دریافت مجوز محیط زیست باید از حریم 150 متری سرشاخه رودخانه فاصله داشته باشد ضمن اینکه رفع دغدغه‌های زیست محیطی برای جلوگیری از آلودگی هوا و ... نیز جزو الزامات است و اگر ذره‌ای آلودگی داشته باشد با آن برخورد می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست که آیا این کارخانه قادر به رعایت فاصله 150 متری هست یا خیر ولی در صورت جابجایی محل مکان‌یابی، باید با روش‌های نوین و عدم استفاده از مازوت و گازوئیل نسبت به رفع دغدغه‌های زیست محیطی هم اقدام کند.

این مسئول اعلام کرد: تاکنون هیچ فعالیتی در باب آسفالت در این منطقه صورت نگرفته است.

حکیمی در خصوص تخریب‌های شدید منطقه منتهی به محل در نظر گرفته شده برای این کارخانه نیز گفت: این تخریب‌ها مربوط به یک معدن کوهی است که در ادامه کار همان کارخانه قرار دارد و چون الزامی برای استعلام از محیط زیست وجود نداشته؛ مجوز آن توسط صنعت معدن و منابع طبیعی، بدون اخذ نظر از محیط زیست صادر شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: