• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3091-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تقاضای کمیته تلفن همراه کشور برای عفو واردکنندگان اصلی/واردات گوشی از سه ماه پیش متوقف شده است

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور درگیر شدن واردکنندگان اصلی موبایل کشور با پرونده قضایی را یکی از مشکلات اساسی  بازار موبایل در مقطع کنونی دانست و  گفت: کمیته تخصصی تلفن همراه کشور از دستگاه قضایی تقاضای رأفت اسلامی و عفو برای این واردکنندگان را دارد؛ این عفو به تأمین کالا که اصلی‌ترین نیاز مردم است کمک شایانی می‌کند.

محمد مهدی غفوریان در گفت و گو با ایسنا منطقه البرز وضعیت کنونی بازار موبایل را نتیجه نوسانات ارزی اعلام کرد و گفت: قیمت و تعداد عرضه در بازار تلفن همراه رابطه کاملاً مستقیمی با قیمت ارز دارد؛ هر زمان که با نوسان قیمت ارز   مواجه بوده‌ایم  بازار تلفن همراه هم به شدت دچار نوسان بوده است.

وی ارز را اولین مشکل و درگیر شدن واردکنندگان اصلی موبایل کشور با پرونده قضایی را دومین مشکل اساسی در مقطع کنونی دانست و  افزود: کمیته تخصصی تلفن همراه کشور از دستگاه قضایی تقاضای رأفت اسلامی و عفو برای این واردکنندگان را دارد؛ این عفو به تأمین کالا که اصلی‌ترین نیاز مردم است کمک شایانی می‌کند.

غفوریان با اعلام اینکه سه ماه است عملاً حتی یک دستگاه موبایل نیز وارد کشور نشده گفت: نیاز بازار ایران به تلفن همراه ماهیانه یک میلیون دستگاه است؛ در حال حاضر بازار تشنه دریافت سه میلیون دستگاه است که در صورت واردات فقط نیاز سه ماه قبل رفع می‌شود.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور و رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی استان البرز تنها راه حل برای رفع این مشکل در صورت عدم عفو واردکنندگان اصلی را واردات موبایل توسط واحدهای صنفی دانست و اظهار کرد: تنها راه حل باقی مانده واردات موبایل توسط واحدهای صنفی با ارز دولتی و دریافت تلفن‌های همراه رجیستری شده از گمرک است.

غفوریان در پایان از وجود نهایتاً ۱۵ تا ۲۰ نوع گوشی موبایل از صد نوعی که باید در بازار وجود داشته باشد خبر داد و گفت: به هیچ عنوان جنس جدیدی وارد نشده است و هرچه در واحدهای صنفی موجود است مربوط به قبل است؛ قطعات یدکی و لوازم جانبی موبایل هم به شدت کمیاب و گران شده است به صورتی که بی کیفیت‌ترین جنس موجود در بازار به دلیل نبود قطعه با کیفیت، به بالا‌ترین قیمت به فروش می‌رسد و در این بین بی تقصیرترین افراد فروشندگان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: