• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3790-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بررسی 2500 پرونده معافیت از خدمت سربازی در البرز

معاون وظیفه عمومی استان  البرز گفت: خدمت‌رساني به مردم يک فرصت و نعمت الهي است و ما قدردان و  شاکر درگاه خداوند متعال هستیم که ما را شايسته خدمتگزاري به نظام مقدس جمهوری اسلامي و مردم شهید پرور ایران قرار داده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، سرهنگ محمدرضا چگینی درجلسه تعامل با مديران كل ادارات مرتبط در امور معافيت‌هاي استان البرز  با اشاره به موضوعات مربوط به معافيت‌هاي مشمولان و چالش‌هاي موجود گفت: رسيدگي به درخواست‌هاي مشمولان يکي از اهداف عالي مجموعه معاونت وظيفه عمومي استان است.

وی گفت: با توجه به اینکه اکثر مراجعان به حوزه نظام وظیفه را جوانان تشکیل می‌دهند کارکنان این معاونت باید در مباحث روزآمدی و کارآمدی پیشتاز باشند و کار مراجعان را به بهترین وجه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهند چرا که این امر باعث ارتقای وجه پلیس در بین قشر جوان کشور می شود.

این مقام انتظامی افزود: تکریم ارباب رجوع باعث افزایش سرمایه‌های اجتماعی پلیس می‌شود و جوانانی که به معاونت وظیفه عمومی مراجعه می‌کنند نتایج تعاملات خود با پلیس را به خانواده‌های خود منتقل می‌کنند و این امر بیانگر اهمیت این بخش از پلیس در ارائه وجهه‌ای کارآمد به جامعه است و بر نگرش کلی آن تأثیر مستقیم دارد.

سرهنگ چگینی با اشاره به اهمیت تکریم ارباب رجوع در نیروی انتظامی گفت: خدمتگزاری به مردم و رسیدگی به امورات مراجعین به نحو احسن از موضوعات مهمی است که به آن توجه ویژه می‌شود.

معاون وظیفه عمومی استان البرز بيان داشت: انضباط عنصر انسجام بخش و قوام دهنده نيروهاي مسلح است كه بدون آن هيچ سنگي روي سنگ بند نمي‌شود؛ هدف از انضباط، ايجاد رفتار مطلوب و رعايت معيارهاي سازماني است كه اين مهم به دست فرماندهان امكان پذير مي‌شود.

گفتنی است در پنج ماهه نخست سال جاری حدود پنج هزار نفر ازمشمولان البرزی به خدمت نظام وظیفه اعزام شدند و برای بیش از 9 هزار نفرمجوز تحصیلی و برای حدود 300 نفر مجوز خروج از کشور صادر شده است.

در طی این مدت تعداد 900 پرونده کفالت و یک هزار و 600 پرونده معافیت پزشکی نیز در معاونت نظام وظیفه فرماندهی انتظامی استان البرز بررسی شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: