• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-793-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امسال 45 هزار دانش‌آموز کلاس اولی وارد مدارس البرز می‌شوند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: با آغاز مهرماه، 250 هزار دانش آموز در پایه اول تا ششم دبستان در کلاس‌های درس حاضرشده و سال جدید تحصیلی را شروع می‌کنند.

جعفر مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: هر چند هنوز تا پایان مهلت ثبت نام دانش آموزان باقی مانده ولی پیش بینی می‌شود امسال 45 هزار کلاس اولی وارد مدارس استان شوند.

وی ادامه داد: در مجموع، همزمان با آغاز مهر 250 هزار دانش آموز در پایه اول تا ششم دبستان در کلاس‌های درس حاضرشده و سال جدید تحصیلی را شروع می‌کنند.

وی افزود: برای ایجاد زسرساخت‌های آموزشی لازم برای این دانش آموزان شاهد اضافه شدن کلاس‌های درس و ساخت چند مدرسه در مناطق مختلف استان بوده‌ایم.

این مسئول ابراز کرد: علی رغم این تلاش‌ها، سرعت افزایش مدارس استان به سرعت رشد تعداد دانش آموزان نمی‌رسد و همین نگرانی‌هایی را در خصوص تراکم کلاس‌های درس به ویژه در مدارس ابتدایی ایجاد کرده است.

مقیمی توضیح داد: به دنبال کاهش تراکم در کلاس‌های درس در مدارس ابتدایی به ویژه کلاس اولی‌ها هستیم؛ چون واضح است هر چه تعداد دانش آموزان در کلاس بیشتر شود هم از راندمان معلم کاسته می‌شود و هم قدرت یادگیری دانش آموزان کاهش می‌یابد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: میانگین تراکم دانش آموزی در کلاس‌های اول سال تحصیلی گذشته 31 نفر در هر کلاس بود که امیدواریم امسال کمتر شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: