• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-6290-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور؛

قرارداد ساخت تصفیه‌خانه برای انتقال آب سد طالقان امضاء شد

قرارداد ساخت و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه طرح آب‌رسانی از سد طالقان به 14 شهر و 194 روستای استان قزوین روز سه‌شنبه در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری در تهران به امضاء رسید.

به گزارش ایسنا، در مراسمی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، اردکانیان وزیر نیرو، زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین و مدیرعامل شرکت زلال ایران قرارداد ساخت و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه آب‌رسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین به روش BOT به امضاء رسید.

اجرای تصفیه‌خانه این طرح با یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی انجام می‌شود. اجرای طرح آب‌رسانی از سد طالقان به قزوین 6 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که توسط دولت و بخش خصوصی تأمین خواهد شد.

طرح آب‌رسانی از سد طالقان به قزوین که از سال 95 در قزوین کلید خورده به 14 شهر شامل قزوین، الوند، نرجه، اک، اسفرورین، شال، کهک، محمودآباد، اقبالیه، بیدستان، محمدیه، شریفیه، خاکعلی و آبیک و 194 روستا آب‌رسانی خواهد کرد و فاز نخست آن از آبیک تا اقبالیه و فاز دوم آن از اقبالیه تا تاکستان اجرا می‌شود.

با اجرای این طرح سالیانه 60 میلیون مترمکعب آب شرب به قزوین انتقال پیدا می‌کند. با اجرای این طرح بزرگ سه هزار لیتر در ثانیه آب وارد لوله انتقال این طرح خواهد شد. این طرح بزرگ زیرساختی و عمرانی از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به قزوین به شمار می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: