• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4691-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

فاینانس یک میلیارد و 950 میلیون یوآنی برای مترو کرج

عضو شورای شهر کرج گفت: میزان اهمیت طرح قطار شهری کرج برای مردم به حدی است که باید تمام دستگاه‌ها و مجموعه‌های دخیل در این پروژه با هم تعامل داشته باشند و به صورت منسجم اقدام کنند تا خدمت‌رسانی مطلوب به مردم محقق شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، احد رسولی در خصوص سفر اعضای شورای اسلامی شهر کرج به مشهد برای استفاده از تجربیات این کلانشهر در زمینه قطار شهری گفت: مشهد در این حوزه بسیار توانمند عمل کرده است و هدف اصلی این نشست، بهره‌گیری از تجربیات این شهر بود.

وی قطار شهری را یکی از مهمترین و اولویت‌دارترین طرح‌های کلانشهر کرج خواند و افزود:  میزان اهمیت طرح قطار شهری کرج برای مردم به حدی است که باید تمام دستگاه‌ها و مجموعه‌های دخیل در این پروژه با هم تعامل داشته باشند و به صورت منسجم اقدام کنند تا خدمت‌رسانی مطلوب به مردم محقق شود.

رسولی مشکلات پیش روی قطار شهری کرج را بسیار اما عزم مدیریت شهری را برای تکمیل این طرح جدی دانست و گفت: اختصاص ۱۰ درصد از بودجه سال جاری شهرداری و پیگیری اختصاص هزار میلیارد تومان از منابع شهر و دولت جهت تکمیل پروژه قطار شهری گامی امیدوارکننده در تکمیل این پروژه است.

عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرج در ادامه مشخصات فنی طرح قطار شهری کرج را نیز اعلام کرد و گفت: فاز یک شامل احداث ۱۴ ایستگاه مسافری زیرزمینی، احداث تونل و ایستگاه به طول 14.8 کیلومتر، و فاز دوم شامل احداث ۹ ایستگاه، احداث تونل و ایستگاه به طول 11.9 کیلومتر است.

رسولی با اشاره به اختصاص یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون یوآن به پروژه قطار شهری کرج در قالب فاینانس نیز توضیح داد: پیشرفت فیزیکی فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج 32.31 درصد است؛ تجهیزات   7.12 درصد و اقدامات عمرانی نیز 44.53 درصد پیشرفت داشته است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: شش رام قطار به ارزش هر واگن یک میلیون و صد هزار یورو، برای خط دو قطار شهری از ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه شهید سلطانی نیاز است؛ ۶۰۰ میلیارد تومان به پروژه تزریق شده است که ۱۰۰ میلیارد تومان آن توسط شهرداری و باقی توسط دولت تخصیص داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده

1397/6/22  12:40:46
متروی کرج باید هرچه سریعتر به بهره برداری برسد هر روز تاخیر اجرای مترو ضربات جبران ناپذیری به کرج می زند.