• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-7490-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

افزایش 10 درصدی کرایه اتوبوس‌های شهری کرج

سرپرست سازمان مدیریت حمل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: از سال ۹۱ تا کنون هیچ اتوبوسی به خطوط کرج اضافه نشده و این فرسودگی ناوگان را به همراه داشته است.

مجید استاد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: نرخ مصوب اعمال شده برای افزایش کرایه اتوبوس‌های خطوط مختلف ۱۰ درصد بوده که اعمال شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۸۰ دستگاه اتوبوس در خطوط مختلف کرج فعال است که ۸۰  مورد از آنها سازمانی و ۳۰۰  مورد نیز به بخش خصوصی اختصاص دارد.

وی توضیح داد: از سال ۹۱ تا کنون هیچ اتوبوسی به خطوط کرج اضافه نشده و این فرسودگی ناوگان را به همراه داشته است.

وی ابراز کرد: هر چند طی سال‌های گذشته بیش از ۷۰ درصد اتوبوس‌های کرج نوسازی شده و از صفر تا صد تغییر کرده است ولی این کافی نیست و به دنبال اضافه کردن اتوبوس‌های جدید هستیم.

وی توضیح داد:  قیمت هر اتوبوس به بیش از یک میلیارد تومان رسیده و در شرایط فعلی سازمان امکان خرید اتوبوس جدید ندارد و به همین دلیل از بخش خصوصی تقاضا کردیم که در این حوزه ورود کند.

این مسئول خاطر نشان کرد: با مشارکت بخش خصوصی قرار است ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به شهر اضافه شود و همه هزینه‌های آنها اعم از خرید، تعمیر و نگهداری با بخش خصوصی باشد و سازمان صرفاً نقش نظارتی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مدت زمان انتظار شهروندان برای رسیدن اتوبوس اشاره کرد و گفت: در ساعات بدون ترافیک فاصله انتظار برای رسیدن اتوبوس  بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است و در زمان اوج ترافیک این انتظار تا ۴۰ دقیقه هم می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: