• دوشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1293-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تحصیل بیش از 3700 دانش‌آموز استثنایی در مدارس البرز

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: تراکم دانش‌آموزان    در مدارس استثنایی استان هفت نفر در هر کلاس است.

عباس کشاورز در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر 27 مدرسه استثنایی که شامل 18 مدرسه و 9 مرکز یادگیری است؛ در استان فعالیت دارد.

وی ادامه داد: هشت مورد از این مدارس به صورت دوشیفت فعالیت دارند و مابقی به صورت تک شیفت پذیرای دانش آموزان هستند.

وی توضیح داد: در حال حاضر هزار و 873 دانش آموز استثنایی در مدارس ویژه و هزار و 870 نفر نیز به صورت تلفیقی در مدارس عادی در حال تحصیل هستند.

وی ابراز کرد: برای دانش‌آموزان استثنایی که در مدارس عادی در حال تحصیل هستند معلم رابط در نظر گرفته می‌شود تا در فرایند آموزش دچار مشکل نشوند.

وی در ادامه با اشاره به تراکم دانش‌آموزان استثنایی در مدارس استان گفت: در هر یک از کلاس‌های دانش‌آموزان کم توان ذهنی بین شش تا 11 دانش آموز تحصیل می‌کند و در کلاس‌های دانش‌آموزان جسمی حرکتی هم بین سه تا پنج نفر درس می‌خواند که به طور میانگین می‌توان گفت تراکم کلاس‌های درس دانش‌آموزان استثنایی استان هفت نفر است.

وی در پاسخ به اینکه امسال به جمعیت دانش آموزان استثنایی استان چند نفر اضافه می‌شود؛ اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید 100 نفر به دانش آموزان مدارس استثنایی استان اضافه شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: