• دوشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1694-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

آماری از صادرات صنایع دستی البرز نداریم

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی البرز از فعالیت بیش از 70 رشته صنایع دستی در استان خبر داد.

سعید امینی در گفت‌ وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر 70 رشته صنایع دستی در استان فعال است که در میان آنها گلیم و هنرهای چوبی از قدمت بیشتری برخوردارند.

وی ادامه داد: البرز به واسطه مهاجرپذیری بالا ظرفیت قابل توجهی در حوزه صنایع دستی دارد و می‌تواند به عنوان مرکزی برای تولید و عرضه آثار شاخص این حوزه    در کشور و منطقه مطرح شود.

وی افزود: با توجه به اینکه صنایع دستی نمونه بارز کالای ایرانی محسوب می‌شود؛ حمایت از توسعه کارگاه‌های فردی و گروهی صنایع دستی نقش به سزایی در تحقق شعار امسال خواهد داشت.

وی توضیح داد: علاوه براین، با فروش تولیدات رشته‌های مختلف صنایع دستی شاهد افزایش انگیزه هنرمندان برای تولید آثار فاخر و رونق اقتصادی این بخش خواهیم بود.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت صادرات صنایع دستی اشاره کرد و گفت: با رونق صادرات در این بخش شاهد ارزآوری قابل توجهی خواهیم بود که این امر در شرایط اقتصادی فعلی بسیار کارساز خواهد بود.

امینی با بیان اینکه آماری از میزان صادرات صنایع دستی استان نداریم؛ ابراز کرد: متأسفانه هنوز آماری از سوی گمرک استان در خصوص میزان صادرات صنایع دستی ارائه نشده و به طور دقیق مشخص نیست درآمدزایی این بخش برای استان چقدر است.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی ابراز کرد: بسیاری از هنرمندان صنایع دستی تولیدات خود را از تهران صادر می‌کنند و این امر هم باعث شده نتوانیم به طور دقیق میزان صادرات را مشخص کنیم.

وی گفت: با ارائه آمار دقیق این بخش می‌توان برای توسعه صادرات برنامه‌ریزی دقیق‌تری صورت داد و موانع پیش روی این بخش را با سرعت بیشتری از میان برداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: