• سه شنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1493-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز 7 مدرسه استثنایی کم دارد

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: 30 درصد دانش‌آموزان استثنایی استان پول سرویس رفت و برگشت به مدرسه نمی‌دهند.

رضا کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر حدود سه هزار و 700 دانش آموز استثنایی در مدارس استان تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: بدون شک امکانات و تجهیزات آموزشی مورد نیاز این دانش آموزان نسبت به دانش آموزان مدارس عادی خاص‌تر است و تامین آنها به اعتبار و حمایت خاصی نیاز دارد.

وی افزود: به جز بخش سخت‌افزاری، معلمانی که برای تدریس به این دانش آموزان انتخاب می‌شوند هم از چندین فیلتر عبور کرده و باید ویژگی‌های روحی خاصی داشته باشند تا با بهترین روش و با کمال صبر مطالب را آموزش دهند.

وی ابراز کرد: در سال تحصیلی جدید 120 میلیون تومان برای خرید تجهیزات آموزشی و ورزشی برای مدارس استثنایی استان تخصیص یافته بود که بر اساس آن خریدها انجام گرفت و کلاس‌ها مجهز شدند.

کشاورز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه هزینه معلولیت زیاد است و برخی والدین گاه برای پرداخت هزینه ایاب و ذهاب فرزندشان به مدرسه ناتوان می‌شوند، اظهار کرد: حدود 30 درصد از دانش آموزان استثنایی استان به دلیل ضعف مالی هزینه سرویس مدرسه نمی‌دهند و هزینه رفت و آمد آنها را آموزش و پرورش تقبل کرده است.

این مسئول همچنین به پراکندگی مدارس استثنایی استان هم اشاره کرد و گفت: پراکندگی این مدارس در تمامی مناطق استان یکسان نیست و در برخی مناطق با کمبود شدید این مدارس مواجه هستیم.

وی گفت: در حال حاضر منطقه سه کرج به دو مدرسه، مناطق یک، دو و چهار هر یک به یک مدرسه و شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد نیز هریک به یک مدرسه استثنایی نیاز دارند تا بخشی از نیازهایشان در این بخش مرتفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: