• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9690-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

70 درصد تماس‌ها با آتش‌نشانی کرج مزاحمت تلفنی است!

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری کرج گفت: کاهش تماس‌های نامربوط با مرکز 125 این سازمان باعث تسهیل در روند امدادرسانی به شهروندان خواهد شد.

محمد یساولی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر 26 ایستگاه آتش‌نشانی در مناطق مختلف کرج فعالیت دارد.

وی ادامه داد: تعداد این ایستگاه‌ها در مقایسه با نیاز این حوزه بسیار کمتر است و باید شرایط افزایش ایستگاه‌های آتش‌نشانی به ویژه در مناطق پرتراکم شهر ایجاد شود.

وی با اشاره به نیروهای فعال در این ایستگاه‌ها افزود: در حال حاضر 447 نیروی عملیاتی در ایستگاه‌های آتش نشانی کرج مشغول به کار هستند.

این مسئول از کمبود نیروهای عملیاتی سازمان گفت و  ابراز کرد: متاسفانه سازمان آتش‌نشانی کرج از کمبود شدید نیروی عملیاتی رنج می‌برد و برای اینکه در این حوزه به وضعیت استاندارد برسیم باید 256 نفر دیگر به این نیروها اضافه شود.

یساولی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکل مزاحمت‌های تلفنی برای سازمان اشاره کرد و گفت: متأسفانه 70 درصد تماس‌ها با آتش نشانی کرج مزاحمت تلفنی است و همین مشکلات جدی‌ای را به همراه دارد.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان مزاحمت‌های تلفنی با شروع فصل مدارس از 70 درصد هم بیشتر شود.

رییس سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرج گفت: شهروندان توجه داشته باشند هر مزاحمت تلفنی برای آتش‌تشانی می‌تواند باعث سوزاندن یک زندگی شود و خسارات روحی و مادی زیادی را به همراه داشته باشد.

وی گفت: باید با اقدامات مناسب از سوی رسانه‌ها، فرهنگسازی لازم در این خصوص انجام شود تا میزان مزاحمت‌ها به حداقل برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: