• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-193-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رویکرد نظام آموزشی به دغدغه‌های اجتماعی باید جدید شود

استاندار البرز در مراسم بازگشایی مدارس استان، با بیان اینکه اکنون در میدان نبرد اقتصادی و تبلیغاتی قرار داریم؛ گفت: شما دانش‌آموزان می‌توانید در جنگ تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی با قدرت حاضر شوید و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنید.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در مراسم متمرکز بازگشایی مدارس استان که صبح یکشنبه یکم مهرماه در مدرسه شهید رضا پناهی برگزار شد؛ با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: اول مهر، روزی خجسته برای دانش آموزان، معلمان، فرهنگیان، خیرین مدرسه ساز و مسئولان است.

وی با اشاره آغاز جنگ تحمیلی در سال 59 که مردم ایران با حمله ددمنشانه صدام و صدامیان مواجه شدند؛ ادامه داد: در چنین روزهایی دانش آموزان و معلمان علاوه بر اینکه مسئولیت بزرگ علم آموزی و تحصیل را داشتند؛ برای حضور در سنگرهای دفاع از میهن اسلامی نیز آماده می‌شدند.

وی گفت: با گذشت حدود چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، مستکبران و دشمنان نظام همچنان با آتش افروزی در منطقه قصد حمله به جمهوری اسلامی را دارند و روز گذشته نیز در راستای این اهداف شوم، تعدادی از هموطنان اهوازیمان را به شهادت رساندند.

نجفی افزود: در روزهایی که جمهوری اسلامی در تدارک برای برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب است؛ اتفاقی ناگوار با پشتیبانی استکبار، این مملکت عزیز ما را مورد تعرض قرار می‌دهد و مردم را به خاک و خون می‌کشد.

وی اضافه کرد: امروز نیز خانواده شهدا و ایثارگران، الگوی ما برای استقامت و بردباری هستند و همچنان با صلابت در عرصه‌های مختلف حضور دارند.

استاندار البرز با بیان اینکه اکنون در میدان نبرد اقتصادی و تبلیغاتی قرار داریم؛ گفت: شما دانش آموزان می‌توانید در جنگ تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی با قدرت حاضر شوید و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنید.

وی افزود: البرز علی رغم مشکلات عدیده‌ای که در تأمین فضای آموزشی دارد؛ حائز رتبه‌های برتر فراوانی در عرصه‌های مختلف و المپیادهای علمی، پژوهشی و فناوری است.

نجفی با اشاره به حضور فعال خیرین مدرسه‌ساز در استان خاطرنشان کرد: امروز 180 خیر مدرسه‌ساز در 180 مدرسه استان، زنگ آغاز سال تحصیلی را نواختند.

وی گفت: اکنون حدود 14 میلیون دانش آموز در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند که این تعداد از جمعیت کل بسیاری از کشورهایی که درصدد لطمه زدن به ایران اسلامی هستند؛ بیشتر است.

استاندار البرز افزود: البرز قطب علم   و فناوری است و این فعالیت‌ها از دورن شما دانش آموزان شکل گرفته که بیش از 110 شرکت دانش بنیان در استان البرز مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 600 هزار کلاس درس در کشور داریم؛ بیان کرد: ظرف چند سال آینده جمعیت دانش آموزان کشور از 16 میلیون نفر عبور خواهد کرد اگرچه در برخی موارد برای کشور چالش محسوب می‌شود؛ ولی ثروت و سرمایه ای بزرگ هستند.

نجفی گفت: شرایط کنونی کشور، نیاز  به اندیشه‌های برتر و رویشی را می‌طلبد؛ بنابراین انتظار می‌رود با رویکرد جدیدی، امروز نظام آموزشی به دغدغه‌های اجتماعی بپردازد.

وی افزود: استان مهاجرپذیر و پرجمعیت البرز در حوزه تامین فضاهای آموزشی و امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی دانش‌آموزان با کمبودهای فراوانی مواجه است از این رو باید از تمامی امکانات استان که در   اختیار ادارات، سازمان‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای دولتی است، بهره برداری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: