• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-694-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ضعف هنرمندان صنایع دستی در شناسایی و حفظ بازار فروش

مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: کارآفرینی در حوزه صنایع دستی می تواند راه‌گشای خروج از بن بست‌های اقتصادی کشور باشد.

حجت‌الاسلام فخرالدین صابری در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: حوزه صنایع دستی ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد بازار کار و کاهش آمار بیکاری در جامعه دارد.

وی ادامه داد: بدون شک با کارآفرینی در این حوزه می‌توان راه‌کارهای زیادی برای خروج از بن بست‌های اقتصادی از طریق درآمدزایی داخلی و ارزآوری با صادرات تولیدات صنایع دستی ارائه داد.

وی افزود: متأسفانه نداشتن اطلاعات کافی و عدم آگاهی از روش‌های نوین کارآفرینی باعث شده اغلب هنرمندان این حوزه در اتخاذ روش‌های مناسب کسب و کار موفق عمل نکنند.

این مسئول توضیح داد: در حال حاضر بسیاری از هنرمندان صنایع دستی در یافتن بازار فروش تولیدات خود با مشکل مواجهند و همین باعث شده انگیزه آنها برای فعالیت کم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز ابراز کرد: بدون شک مقوله بازاریابی برای فروش تولیدات به اندازه کارآفرینی، ایجاد اشتغال و تولید پایدار در این حوزه اهمیت دارد.

حجت الاسلام صابری با تأکید بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی برای هنرمندان صنایع دستی استان توضیح داد: بدون شک تحقق اهداف مذکور بدون آموزش و یادگیری امکان نخواهد داشت.

وی گفت: با توجه به تخصیص اعتبار لازم در خصوص آموزش هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی، امسال برنامه‌ریزی لازم برای تشکیل کلاس‌های آموزشی هنرمندان و صنعت‌گران استان در رشته‌های کارآفرینی و بازاریابی انجام شده است.

وی افزود: امیدواریم با تشکیل این دوره‌ها و انجام آموزش‌های لازم شاهد رشد بیش از پیش در حوزه تولید، کارآفرینی، بازاریابی و فروش صنایع دستی البرز باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: