• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1890-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ویژگی‌های خانوار محله کلاک زیر ذره‌بین دفتر تسهیلگری

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی با اشاره به فعالیت دفتر تسهیلگری و توسعه محلی جهاد دانشگاهی در محلات کلاک نو و خلج‌آباد خبر داد و گفت: برای شناسایی ویژگی‌های خانوار، مسائل اجتماعی و وضعیت اقتصادی خانوار این محلات، سه هزار و 500 پرسشنامه تکمیل شده است.


دکتر مهشید منزوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنامنطقه البرز، گفت: دفتر تسهیلگری و توسعه محلی جهاددانشگاهی واحد استان البرز (محلات کلاک نو و خلج آباد) واقع در محله کلاک‌نو از خرداد ماه سال جاری آغاز به کار نموده است.


منزوی افزود: این دفتر دارای پنج کارشناس حقوقی، اجتماعی، برنامه‌ریزی شهری، مددکاری اجتماعی و اقتصادی است که در حوزه‌های تخصصی خود به جمع‌آوری، تکمیل و اصلاح اطلاعات و ویژگی‌های شهری، اجتماعی، حقوقی و اقتصادی مردم و محله می‌پردازند.


وی خاطرنشان کرد: با تلاش کارشناسان دفتر، مشاوران علمی دفتر که از اعضای هیئت علمی دانشگاه و جهاد دانشگاهی هستند و مردم محلی، اقدامات موثری تاکنون در لیست فعالیت‌ها و عملکرد دفتر انجام شده و امید است با رویکرد جامعی که این تیم کارشناسی در بررسی و توصیف مسائل و ترسیم نیمرخ محله اتخاذ کرده، توسعه محلی مبتنی بر رویکرد اجتماع‌محوردر محلات مذکور تحقق پیدا کند.  


معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز تصریح کرد: تاکنون بالغ بر سه هزار و 500 پرسشنامه اجتماعی با محور شناسایی ویژگی‌های خانوار، مسائل اجتماعی محله، وضعیت اقتصادی خانوار و .. تکمیل شده و نقشه‌های محلات به صورت دقیق و از طریق بازدیدهای میدانی کارشناسان تدقیق و اصلاح شده است.


منزوی در پایان اعلام کرد:  همچنین در طول فعالیت دفتر، مشاوره‌های اجتماعی، حقوقی و فعالیت‌های مددکاری بسیاری انجام شده که کارنامه ی درخشانی برای این دفتر رقم زده است.

 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: