• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1990-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز:

آلودگی منابع آب البرز با فاضلاب شهری/کشاورزی با فاضلاب در استان جریان دارد!

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: در راه‌اندازی سیستم جمع‌آوری فاضلاب‌های شهری استان موفق عمل نکرده‌ایم و بدون شک اگر فکری به حال ساماندهی و تصفیه فاضلاب‌های شهری استان نشود؛ منابع آب‌های زیرزمینی هر روز آلوده‌تر خواهند شد.

فردین حکیمی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: متأسفانه البرز در اجرای سیستم فاضلاب شهری موفق عمل نکرده است.

وی ادامه داد: هر چند طی سال‌های گذشته اقداماتی در این خصوص صورت گرفته و طرح‌هایی اجرایی شده، ولی کافی نیست و همچنان در این حوزه ضعف‌های زیادی وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر عمده فاضلاب‌های شهری استان وارد چاه‌های جذبی می‌شود که قطعاً منابع آب‌های زیرزمینی را آلوده می‌کنند.

این مسئول توضیح داد: این موضوع در برخی مناطق استان مثل چهارباغ که سطح آب‌های زیرزمینی آن به نسبت دیگر مناطق بالاتر است؛ حساسیت بیشتری دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: بدون شک اگر فکری به حال ساماندهی و تصفیه فاضلاب‌های شهری استان نشود؛ منابع آب‌های زیرزمینی هر روز آلوده‌تر خواهند شد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آبیاری برخی زمین های کشاورزی استان با فاضلاب های تصفیه نشده ؛ افزود : در بحث آبیاری زمین های کشاورزی با فاضلاب دو مصوبه هیئتوزیراندرحالاجراست.

این مسئول ابراز کرد : مسئولیت نظارت و بررسی بر این موضوع با جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری است ؛ البته این موضوع دغدغه محیط زیست هم هست و مواردی که مشاهده می‌شود را به دستگاه‌های ذی ربط ارجاع می دهیم.

وی اظهار کرد : در چند مورد با متخلفان این حوزه برخورد شده ولی هنوز گزارش ها حاکی است که آبیاری مزارع و زمین های کشاورزی با فاضلاب تصفیه نشده در استان در جریان است .

حکیمی گفت : در حال حاضر در بخش جنوبی کرج به ویژه چهارباغ شاهد بیشترین موارد آبیاری زمین های کشاورزی با فاضلاب هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: