• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2090-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مشارکت مردم در آبخیزداری اولویت سازمان مراتع و جنگل‌هاست

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: مردم آماده مشارکت در طرح‌های آبخیزداری هستند؛ این مسئولان هستند که باید با حمایت‌های خود این مسیر را برای مردم سهل و آسان کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، خلیل آقایی در مراسم بازدید از عملیات آبخیزداری روستای کندر استان البرز که امروز پنجشنبه پنجم مهرماه انجام شد؛ اظهار کرد: مشارکت مردم، حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، اطلاع‌رسانی و توجه به سرمایه‌های انسانی و اجتماعی از الویت‌های این سازمان است.

وی ادامه داد: همه باید دست به دست هم دهیم و برای اصلاح و احیا عرصه‌های ملی  از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: مردم آماده مشارکت در طرح‌های آبخیزداری هستند؛ این مسئولان هستند که باید با حمایت‌های خود این مسیر را برای مردم سهل و آسان کنند.

وی با اشاره به برخی اقدامات آبخیزداری در روستای کندر ابراز کرد: احداث سد سنگ و ملات در سال 1394 در سیل امسال توانست با کنترل سیل و رسوب و کاهش زمان تمرکز روستای کندر را از خسارت وارده جانی و مالی برهاند که با توجه به درک واقعی اهمیت عمليات آبخیزداری، اهالی روستا تمام سعی خود را در مشارکت این عملیات به کار گرفتند.

در ادامه این بازدید مدیر کل منابع طبیعی استان اظهار کرد: در جهت انجام اقدامات آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بارویکرد مدیریت جامع حوزه آبخیز تاکنون اقدامات مناسبي برای  اجرای به موقع پروژه صورت پذیرفته است.

  حامد فرضی گفت: با توجه به رویکرد مدیریت جامع حوزه آبخیز، این اقدامات شامل عملیات مکانیکی، بیولوژیکی، بیومکانیکی، مدیریت چرا، گیاهپزشکی، اطفا حریق در مراتع، گشت و مراقبت در صیانت از اراضی ملی، کمربند حفاظتی و کاداستر همراه با اقدامات تسهیلگری در جهت ترویج وتوانمند سازی جوامع محلی صورت می‌پذیرد.

وی توضیح داد: این عملیات در راستای توانمند سازی جوامع محلی، ارتقاء سطح  معیشت و اشتغال پایدار در کنار مسائل فنی، جلوگیری از فرسایش و  حفاظت از خاک، تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی مورد تاکید و توجه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: