• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-693-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

آینده‌پژوهیِ واکسن‌های جدید برای مقابله با بیماری‌های نوپدید

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تشکیل گروه تخصصی- تحقیقاتی «آینده پژوهی» در این مجموعه، برای مقابله با بیماری‌های نوپدید و تولید واکسن‌های جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، دکتر مجتبی محرمی با اشاره به تشکیل گروه‌های تخصصی تحقیقاتی در موسسه رازی گفت: با توجه به نیاز کشور به واکسن‌ها و فرآورده‌های بیولوژیک جدید و شیوع بیماری‌های نوپدید، یکی از گروه‌های تخصصی شکل گرفته در این موسسه گروه آینده پژوهی است.

وی وظیفه این گروه را آینده پژوهی در خصوص بیماری‌هایی که امکان وقوع آنها در آینده وجود دارد برشمرد و افزود: آینده پژوهی از جدیدترین گروه‌های تخصصی تشکیل شده در موسسه است که همه جوانب امر برای آن دیده شده و این گروه کار خود را آغاز کرده است.

به گفته محرمی در این گروه نیز مانند سایر گروه‌ها، مطالعات دقیقی در خصوص بیماری‌های مختلف پیش رو، صورت می‌گیرد و در نهایت پس از طی مراحلی، طرح‌هایی که به تحقیقات کاربردی منجر شود در کمیته علمی فنی موسسه رازی تایید شده و به آنها بودجه اختصاص می‌یابد.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از تشکیل شورای نظارت در موسسه رازی به منظور بررسی میزان پیشرفت طرح‌های تحقیقاتی خبر داد و گفت: در صورت تایید شورای نظارت، اعتبار مرحله دوم به مجری طرح پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: گروه‌های تخصصی تحقیقاتی موسسه رازی موضوعات گوناگون حوزه‌های تحقیقات دامپزشکی و تولید فرآورده‌های بیولوژیک را بررسی می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: