• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1691-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

حال گردشگری روستایی البرز خوب است

معاون گردشگری میراث فرهنگی البرز از وجود 49 روستای هدف گردشگری در استان خبر داد و گفت: فعلاً نیازی به افزایش تعداد روستاهای هدف گردشگری در استان نیست.

احمد ترکاشوند در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: هرچند شرایط اقتصادی و سیاسی موجود صنعت گردشگری را به طور کلی تحت تاثیر قرار داده ولی فضا برای توسعه گردشگری روستایی در حال بهبود است.

وی ادامه داد: برای توسعه گردشگری روستایی، وام‌های بلند مدت و کم بهره به متقاضیان ارائه می‌شود تا بتوانند با رونق گردشگری در روستای محل سکونت خود علاوه بر اشتغالزایی، درآمدزایی مناسبی داشته باشند.

وی افزود: در تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان میراث فرهنگی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اولویت اعطای وام با طرح‌هایی است که   به رونق گردشگری در روستاهای هدف گردشگری منجر می‌شود و بومگردی را نیز به میزان قابل توجهی توسعه می‌دهد.

این مسئول توضیح داد: در حال حاضر 49 روستای هدف گردشگری در البرز وجود دارد که با تمام توان به دنبال توسعه زیرساخت‌های رفاهی، اقامتی، تفریحی و ... آنها برای جذب هر چه بیشتر گردشگر هستیم.

معاون گردشگری میراث فرهنگی با اشاره به اینکه فعلاً برنامه‌ای برای افزایش تعداد روستاهای هدف گردشگری استان نداریم؛ ابراز کرد: افزایش تعداد روستاهای هدف گردشگری استان به مصوبه کارگروه گردشگری استان و مصوبه ملی نیاز دارد و فعلاً به آن پرداخته نشده است.

ترکاشوند گفت: در حال حاضر نیازی به اضافه کردن روستاهای هدف گردشگری نیست و تلاش داریم امکانات و زیرساخت‌های روستاهای موجود را ارتقا دهیم.

وی توضیح داد: هرچند طی سال‌های گذشته اقدامات صورت گرفته برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری روستایی در استان قابل تأمل بوده ولی هنوز تا رسیدن به نقظه مطلوب فاصله داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: