• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-697-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کشف بزرگترین انشعاب غیرمجاز آب گلخانه‌ای در شهر جدید هشتگرد

مدیر آبفای شهر جدید هشتگرد گفت: به زودی ساکنان شهر جدید هشتگرد از آب شرب سد طالقان بهره‌مند می‌شوند.

علیرضا آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: بهره مندی از آب شرب با کیفیت و کافی حق تمامی شهروندان است به همین دلیل تمام تلاش آبفای شهر جدید هشتگرد این است که تمامی ساکنان این شهر بتوانند از این نعمت برخوردار شوند.

وی ادامه داد: بر همین اساس با توافقات صورت گرفته   قرار است بخشی از آب سد طالقان به مخازن ذخیره این شهر منتقل شود تا ساکنان بتوانند از این آب بهره مند شود.

وی افزود: این آب به تمامی فازهای این شهر منتقل خواهد شد و به این ترتیب خانوارهای ساکن در شهر جدید هشتگرد هم از تعمت آب شرب با کیفیت برخوردار می‌شوند.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه شهر جدید هشتگرد با مشکلات منابع آبی دست و پنجه نرم می‌کند؛ ابراز کرد: طی سال‌های گذشته شاهد کاهش منابع آبهای زیرزمینی و سطحی در اکثر مناطق استان از جمله شهر جدید هشتگرد بوده‌ایم.

آشوری خاطرنشان کرد: برای این‌که آیندگان هم بتوانند از نعمت آب سالم و با کیفیت برخوردار شوند  باید از منابع آبی موجود به خوبی حفاظت و از هدر رفت آن جلوگیری کنیم.

مدیر آبفای شهر جدید هشتگرد گفت: در این راستای آبفای شهر جدید هشتگرد با جدیت کامل با انشعابات غیرمجاز آب   به خصوص در بخش کشاورزی برخورد می‌کند.

وی اظهار کرد: در همین راستا هفته گذشته بزرگترین انشعاب غیر مجاز گلخانه داران در این شهر به قطر 10 میلیمتر کشف و قطع شد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری مردم برای   صرفه جویی در مصرف آب گفت: بدون شک اگر مردم همکاری مناسبی نداشته باشند و حساسیت خود را در مصرف آب بالا نبرند هیج یک از طرح‌ها و اقدامات این حوزه که از سوی مسئولان اجرایی می‌شود نتیجه بخش نخواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: