• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6090-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دستگيری کلاهبردار تحت تعقيب اينترپل در فرودگاه

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری کلاهبردار تحت تعقیب پلیس اینترپل که از 160 نفر بالغ بر 150 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.


به گزارش ایسنا منطقه البرز، سردار سید جعفر حسینی گفت : در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس آگاهی استان البرز و اعلام شکایت از فردی که با پیش فروش آپارتمان‌هایی که به چندین نفر فروخته شده از آن ها کلاهبرداری کرده است؛ با توجه به حساسیت موضوع، پیگیری پرونده در دستور کار ماموران اداره جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی در خصوص نحوه فعالیت متهم گفت : نامبرده با توجه به آشنایی که با مال باختگان داشت اعتماد آنها را جلب کرده و در ازای صدور قولنامه رسمی مبنی بر پیش فروش آپارتمان‌های در حال ساخت و تعهد تحویل پس از اتمام ساختمان، میلیون‌ها تومان وجه نقد از آنها کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی افزود: پس از مدتی با پیگیری خریداران برای تحویل واحدهای مورد نظر، آنها متوجه مي‌شوند که هر کدام از واحدها به بيش از يک نفر فروخته شده و فروشنده نيز متواري است.

سردار حسینی ادامه داد : ماموران با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی دریافتند که متهم از کشور خارج شده که بلافاصله موضوع از طريق پلیس اينترپل پیگیری و مشخصات نامبرده به تمامی کشورهای عضو ارسال شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز بیان کرد: در نهايت متهم متواري در شهریور ماه سال جاری پس از بازگشت به کشور در فرودگاه دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی استان البرز به جرم خود مبنی بر 150 میلیارد ریال کلاهبرداري و فروش هر واحد آپارتمان به چند نفر و در مجموع به 160 نفر با همکاري بنگاه‌های معاملات ملکی اعتراف و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: