• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-2891-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

فعلاً صادرات تخم مرغ نداریم/ کاهش چشمگیر کشتار دام در کشتارگاه‌های البرز

مدیر کل دامپزشکی البرز گفت: تا پایان شهریور 25 تن فراورده خام دامی در استان معدوم شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی اصغر شریفی در نشست مطبوعاتی پیش از ظهر  امروز دوشنبه 16 مهرماه اظهار کرد: 11 درصد مجموع تخم مرغ‌های کشور در البرز تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو میلیون و 900 قطعه مرغ تخم‌گذار در مرغدار‌ی‌های البرز   نگهداری می‌شود که این تعداد 70 درصد ظرفیت واقعی استان در این بخش است.

وی با اشاره به وضعیت صادرات تخم مرغ در البرز توضیح داد: تا پارسال شاهد صادرات تخم مرغ از البرز به کشورهای همجوار بودیم ولی به دلیل نیاز فعلی کشور، مشکل رقابت با تولیدکنندگان ترک و همچنین درگیری مرغ‌های تخم‌گذار استان با آنفولانزای فوق حاد پرندگان که سال گذشته تلفات زیادی در پی داشت؛ فعلاً صادرات تخم مرغ از استان انجام نمی‌شود.

وی ابراز کرد: در حال حاضر البرز آمادگی صادرات تخم مرغ به سایر کشورها را دارد و درصورت وجود متقاضی این فرایند انجام می‌شود.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نظارت بهداشتی بر کشتارگاه‌های دام و طیور استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شش کشتارگاه طیور در استان فعال است که سه شیفت کار می‌کنند.

شریفی ابراز کرد: در حال حاضر در تأمین مرغ گوشتی هیچ کمبودی نداریم و حتی بخشی از نیاز استان‌های همجوار را هم تأمین می‌کنیم.

مدیرکل دامپزشکی البرز توضیح داد: ناظران بهداشتی و شرعی هم در کشتارگاه‌های دام و هم طیور استان حضور فعال دارند و در صورت مشاهده تخلف موارد را گزارش می‌کنند.

وی با اشاره به کاهش ظرفیت ظرفیت اسمی کشتارگاه‌های دام استان گفت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز مردم بیشتر به خرید مرغ روی آورده‌اند و تقاضای مراکز عرضه هم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این مسئول گفت: ظرفیت کشتارگاه‌های دام استان در حال حاضر روزانه هزار رأس دام است که در شرایط فعلی به 300 تا 400 راس رسیده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش به نظارت جدی بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی اشاره کرد و افزود: طی شش ماه اول امسال 56 تن فراورده خام دامی در استان ضبط شده که 25 تن از آنها معدوم شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: