• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1294-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امکان تبدیل کتابخانه‌های مدارس به کتابخانه‌های عمومی


رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: با ایجاد تغییراتی در پلان معماری مدارس می‌توان کتابخانه مدارس را به کتابخانه عمومی تبدیل کرد.

محمد رضا اسپرورین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: انجمن خیرین مدرسه ساز با شعار " هر سال، تاسیس 100 کتابخانه در مدارس"  در راستای احداث کتابخانه در مدارس استان به ویژه مدارس مناطق کم برخوردار اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم دانش‌آموزان را به مطالعه تشویق کنیم صرفا تجهیز سخت افزاری کتابخانه‌ها کافی نیست و باید محیطی شاداب با منابع به روز را در اختیار آنان قرار دهیم.

وی ابراز کرد: بدون شک با ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه به ویژه نسل جدید طی سال‌های آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسریع در توسعه همه جانبه کشور خواهیم بود.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: بدون شک آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین تمامی نیازهای کتابخانه‌ای مدارس نیست به همین دلیل خیرین بخش‌های مختلف باید وارد میدان شوند و تصور نکنند کار خیر تنها به ساخت بیمارستان، مسجد و ... محدود می‌شود.

اسپرورین در ادامه با اشاره به اینکه از کتابخانه‌های مدارس می‌توان استفاده‌های بهینه‌تری کرد و اعضای آنها را صرفا به دانش آموزان محدود نکرد، افزود: با ایجاد تغییراتی در پلان معماری مدارس، می‌توان کتابخانه مدارس را تبدیل به کتابخانه عمومی کرد.

وی اظهار کرد: این طرح در بسیاری از کشورهای همسایه اجرایی شده و با استقبال عموم مردم همراه شده است.

وی اظهار کرد: در صورتی‌که ایده عمومی سازی کتابخانه‌های مدارس به شکل قانونی در مدارس اجرایی شود، شاهد ارتقای کمی و کیفی وضعیت مطالعه درکشور خواهیم بود.

این مسئول ابراز کرد: این ایده برای استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه در شورای عالی آموزش و پرورش استان، طرح و بررسی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: