• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6790-5
  • خبرنگار : 58003
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نماینده فائو: یک میلیارد نفر در جهان از سوءتغذیه رنج می‎‌برند

نماینده فائو در ایران گفت: تخم مرغ در واقع یک قرص ویتامین در اندازه‌ای بزرگ است و انتخاب شعار سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه شعار بسیار هوشمندانه‌ای است که برای روز جهانی تخم مرغ انتخاب شده چرا که با مصرف تخم مرغ انسان خود را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری ها ایزوله می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، رائو ماتا، 17 مهرماه در همایش روز جهانی تخم مرغ که در موسسه علوم تحقیقات دامی کشور برگزارشد، اظهارکرد: روز جهانی تخم مرغ روزی است که باید مزیت‌های این ماده غذایی کامل را به مردم یادآوری کنیم.

وی افزود: ما به عنوان متخصصان بخش کشاورزی باید اطمینان حاصل کنیم که مردم از مزایای مصرف تخم مرغ به عنوان یک منبع عالی غذایی آگاهی دارند.

این مسئول به مزیت مصرف تخم مرغ اشاره کرد و گفت: مصرف تخم مرغ از بیماری قلبی جلوگیری می‌کند و خطر ابتلا به سرطان سینه را 40 درصد کاهش می دهد.

ماتا تصریح کرد: همچنین این ماده غذایی تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد اعصاب و ماهیچه‌ها دارد و در کاهش مشکلات چشمی نقش موثری ایفا می‌کند.

نماینده فائو در ایران بیان کرد: تخم مرغ در واقع یک قرص ویتامین در اندازه‌ای بزرگ است و انتخاب شعار سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه شعار بسیار هوشمندانه‌ای است که برای روز جهانی تخم مرغ انتخاب شده چرا که با مصرف تخم مرغ انسان خود را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری ها ایزوله می‌کند.

وی گفت: تخم مرغ ماده‌ای پایدار و مقرون به صرفه است و با توجه به اینکه در حال حاضر یک میلیارد نفر در جهان از سوءتغذیه رنج می‌برند می‌توان با افزایش تولید تخم مرغ و اضافه کردن این ماده غذایی به سفره غذایی این افراد به میزان چشمگیری آمار گرسنگی و سوتغذیه را کاهش داد.

این مسئول بیان کرد: خوشبختانه ایران از سال 2017 همکاری خوبی در جهت اطلاع رسانی از مزایای تخم مرغ با فائو داشته که برگزاری این همایش از جمله این اقدامات است و امیدواریم این همکاری همچنان ادامه دار شود تا مردم هرچه بیشتر با مزایای مصرف تخم مرغ آشنا شوند.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: