• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7190-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

7 ماه از بلاتکلیفی کرج گذشت باز هم شهردار تأیید نشد؛

شورای کرج برای انتخاب شهردار باید از وزارت کشور اجازه بگیرد؟

شورای شهر کرج مخالفت وزارت کشور با مأموریت فرماندار کرج در شهرداری و شهردار شدن «سیروس شفقی» را پذیرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، جلسه علنی شورای شهر کرج، امروز چهارشنبه 18 مهرماه با دستور تصمیم‌گیری در مورد موافقت و یا مخالفت با نظر وزارت کشور درباره مأموریت فرماندار کرج در شهرداری این کلانشهر تشکیل شد.

شورای شهر که از اواخر فروردین امسال و با استعفای اصغر نصیری با کلاف سردرگم انتخاب شهردار مواجه بوده است؛ پس از نصیری، مجید سریزدی و محمدرضا احمدی‌نژاد، سیروس شفقی، فرماندار فعلی کرج را به عنوان گزینه مورد نظر برای شهرداری این کلانشهر برگزید اما وزارت کشور با مأموریت شفقی در شهرداری مخالفت کرد.

در نهایت امروز شورای شهر کرج با اکثریت آراء نظر وزارت کشور را پذیرفت تا برای پنجمین بار در طول 13 ماه گذشته و چهارمین بار در طول هفت ماه گذشته وارد روند انتخاب شهردار شود.

محمدحسین خلیلی اردکانی ضمن ابراز تأسف از تصمیم وزارت کشور گفت: با این مخالفت کلانشهر کرج همچنان بدون شهردار می‌ماند.

رحیم خستو نیز که انتقاد تندی نسبت به این موضوع داشت گفت: با توجه به اینکه گزینه‌های انتخابی در شورا آرای بالایی داشتند انتظار می‌رفت وزارت کشور با آن موافقت کند و به تصمیم شورای شهر کرج احترام بگذارد و کرج را با این مشکلات مواجه نکند.

خستو با اشاره به مخالفت‌های وزارت کشور تصریح کرد: آیا شورای شهر باید برای انتخاب شهردار با وزیر کشور هماهنگ کند یا اینکه باید از وزارت کشور اجازه بگیریم.

گفتنی است طبق اعلام عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج، اعضای شورا امروز در جلسه غیرعلنی به بررسی پنج گزینه مطرح می‌پردازند و در جلسه شنبه هفته آینده از بین دو نامزد نهایی گزینه بعدی برای شهرداری کرج را انتخاب می‌کنتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: