• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7690-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

چهار شهردار در البرز به مراجع قضایی معرفی شدند

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: موضوع پييشگيری از آلودگی‌های زيست محيطی و هرگونه تهديد عليه بهداشت عمومی قابل چشم پوشی نیست و محيط زيست استان در اين خصوص از جايگاه قانونی خود در برخورد با متخلفين و آلوده‌كنندگان محيط زيست استفاده می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، فردین حکیمی در نشست خبری امروز چهارشنبه 18 مهر با اصحاب رسانه با اشاره   به وظايف نظارتی محيط زيست در حوزه پسماند و آلودگی‌های زيست محيطی به ويژه در محيط‌های شهري، اظهار كرد: محيط زيست استان در خصوص رفع معضلات محيط زيست شهری همواره با شهرداری‌ها تعامل و همكاری‌ خوبی داشته ولی با توجه به روند مديريت نامطلوب پسماندها و نخاله‌های ساختمانی در محدوده‌های شهر و بی‌توجهي شهرداران به ساماندهی پسماندها، محيط زيست استان از این پس در خصوص تخلفات و سهل‌انگاری شهرداران هيچگونه اغماضی نخواهد کرد و شهرداران متخلف را به مراجع محترم قضایی معرفی می‌کند.

وی افزود: تاكنون چهار شهردار كه به تكاليف خود در خصوص جمع‌آوری و تعطيلی مراكز دپوی موقت زباله و ضايعات در حوزه شهری عمل نکرده و به اخطاريه‌های زيست محيطی صادره توجه نکرده‌اند به مراجع قضايی معرفی شده‌اند.

حکیمی تاکید کرد: موضوع پييشگيری از آلودگی‌های زيست محيطی و هرگونه تهديد عليه بهداشت عمومی قابل چشم پوشی نیست و محيط زيست استان در اين خصوص از جايگاه قانونی خود در برخورد با متخلفين و آلوده‌كنندگان محيط زيست استفاده می‌کند.

مدیرکل محیط زیست البرز در ادامه به کنترل طاعون نشخوارکنندگان کوچک اشاره کرد و گفت: با شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک تا کنون شاهد تلف شدن 17 رأس کل و بز در منطقه بودیم که مأموران محیط زیست با همکاری نیروهای دامپزشکی در کوتاه‌ترین زمان نسبت به سوزاندن و امحای بهداشتی لاشه‌ها اقدام کردند.

این مسئول اضافه کرد: این افراد به طور مستمر در حال پایش منطقه برای شناسایی کانون‌های احتمالی هستند تا بتوانند با اقدامات به موقع از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنند که با این فعالیت‌ها شاهد کاهش چشم‌گیر تلفات نسبت به سال‌های گذشته بودیم.

وی توضیح داد: برای جلوگیری از شیوع این بیماری، دامپزشکی واکسیناسیون تمام دام‌های طالقان را در اولویت قرار داده چون طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی است و احتمال شیوع در دیگر مناطق حفاظت شده استان و حتی استان‌های همجوار را هم دارد که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تا کنون مورد جدیدی از تلف شدن دام‌های اهلی و همچنین گونه‌های حیات وحش این منطقه گزارش نشده است.

این مسئول همچنین به افزایش 15 درصدی محیطبانان البرزی اشاره کرد و گفت: محیط بانان به عنوان حافظان منابع طبیعی در خط مقدم مبارزه با شکارچیان و آسیب‌زنندگان به محیط زیست هستند و کار آنان از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

حکیمی در پایان با بیان اینکه صیانت از محیط زیست با یاری و مشارکت مردم میسر می‌شود و همه شهروندان باید به محیط بانان توانمند تبدیل شوند، گفت: دستیابی به اهداف تدوین شده در سازمان حفاظت محیط زیست و ثبت گام‌های ماندگار در سایه تعامل با مردم حاصل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: