• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-897-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

فردا عضویت در کتابخانه‌های عمومی اشتهارد رایگان است

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی اشتهارد گفت: فردا عضویت در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برای عموم مردم رایگان است.

داود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: این اقدام برای ترغیب بیشتر شهروندان اشتهاردی به عضویت در کتابخانه‌ها و درسترسی آسان به منابع مطالعه صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بدون شک اگر در طول سال روزهایی برای عضویت رایگان مردم در کتابخانه‌ها در نظر گرفته شود؛ انگیزه و علاقه آنان برای مطالعه افزایش یافته و در نتیجه سرانه مطالعه در کشور بیشتر می‌شود.

وی ابراز کرد: از والدین درخواست می‌شود فردا فرزندان خود را به کتابخانه‌های عمومی شهرستان برده و کارت عضویت برای آنها دریافت کنند چون فرهنگ مطالعه باید از کودکی در افراد نهادینه شود و این کار کمک زیادی به تحقق این هدف می‌کند.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی اشتهارد با اشاره به تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان افزود: اشتهارد دارای چهار باب کتابخانه عمومی است.

وی توضیح داد: در این کتابخانه‌ها بیش از 100 هزار عنوان کتاب وجود دارد علاقه مندان می‌توانند آنها را به امانت گرفته و بعد از مطالعه مجددا بازگردانند.

اسدی در ادامه گفت: هر یک از این کتابخانه‌ها دارای بخش‌های مختلفی مثل کودک و نوجوان ، عمومی، علمی، پژوهشی و ... هستند و اعضا با مراجعه به آنها می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را به امانت بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف در کتابخانه‌ها گفت: برنامه‌های مختلف ادبی، فرهنگی و هنری و همچنین برنامه‌های فلسفه برای کودکان، مسابقات نقاشی و شعر خوانی و ... از برنامه‌هایی است که خانواده‌ها می‌توانند بصورت رایگان در کتابخانه‌ها استفاده کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: