• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1494-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

به مناسبت روز ملی البرز؛

روزی برای یک استان 9 هزار ساله

استاندار البرز با اشاره به قدمت تاریخی استان البرز گفت: همین که اولین خشت دست ساز بشر از محوطه ازبکی البرز به عنوان یکی از مهمترین داشته‌های تاریخی کشور در سازمان ملل می‌درخشد افتخار بزرگی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد علی نجفی در مراسم بزرگداشت روز ملی البرز که امروز شنبه 21 مهرماه در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: البرز پتانسیل‌ قابل توجهی در بخش گردشگری دارد که بسیاری از آنها ناشناخته باقی مانده است.

وی ادامه داد: یکی از این ظرفیت‌ها جاده چالوس به عنوان یکی از چهار جاده زیبای جهان است که در تمام طول سال میزبان گردشگران زیادی است.

وی افزود: این جاده در حال حاضر با مشکل آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کند که به نظر می‌رسد با اجرای عملیات گاز رسانی در این مسیر هم شاهد تلطیف هوا خواهیم بود و هم جنگل‌های این منطقه را از نابودی نجات می‌دهیم.

وی توضیح داد: باید تنگناهای استان در بخش‌های مختلف را شناسایی و راه حل مناسبی برای رفع آنها اجرایی کنیم.

استاندار البرز با اشاره به پیشینه تاریخی البرز ابراز کرد: این استان با قدمتی 9  هزار ساله به نوعی شناسنامه تاریخی و افتخار باستان شناسی کشور محسوب می‌شود.

  این مسئول ادامه داد: همین که اولین خشت دست ساز بشر از محوطه ازبکی البرز به عنوان یکی از مهمترین داشته‌های تاریخی کشور در سازمان ملل می‌درخشد افتخار بزرگی است.

نجفی تاکید کرد: البرز با جای دادن اقوام مختلف متعلق به تمام ایران است   به همین دلیل باید از تمامی فرصت‌ها برای ارتقای جایگاه آن استفاده شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فرایند انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت: شورای شهر در این فرایند تمام تلاش خود را به کار گرفته و از مردم درخواست می‌شود صبور باشند.

استاندار البرز افزود: بدون شک فرایند تصمیم‌گیری بر مبنای دموکراسی به همین شکل است پس باید به رای اعضا در انتخاب شهردار احترام بگذاریم.

وی با اشاره به علت شهردار نشدن شفقی گفت: وزارت کشور به دنبال استفاده از توانمندی شفقی در مجموعه خود بود و اجازه نداد از توان مدیریتی او در شهرداری استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: